Pogledaj jedan post
Old 11.01.2012., 22:49   #38
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Tko to tebi brani da otvoris kafic i kopas nos?????
Pa razmišljao sam o otvaranju, al to je ispod mog intelektualnog nivoa. Nadam se da neće kopati nos sad kad ne budu mogli više krasti . On kao birtijaš mora znati svoj položaj u društvu.

Gore je netko napisao da nikada nije vidio da gazda zamjeni konobara cijelu smjenu i slažem se s time.

90 % vlasnika kafića su sirovine koje uspješno posluju zahvaljujući varanju na računima + niskim cijenama najmova jer su u dealu sa gradskom vlašću ili imaju sreću pa su u svom prostoru.

Kod nas ne postoji sistem zalogajnica koje sam mogao vidjeti po Italiji , Njemačkoj... gdje bračni par umirovljenika vodi i radi u tom objektu u kojem možeš pojesti tost, 2 jaja i sl. Nema kod nas sustav restorana kakav postoji u SAD-u(recimo u seriji Seinfeld), gdje ja mogu sjesti i za jeftine pare pojesti 2 jaja na oko. Ne to je našim ugostiteljima neisplativo jer njima treba brža lova. Oni meni žele colu naplatit 12 kn iako je u trgovini 2.5l -12 kn. Oni meni žele čaj naplatiti 8 kn iako za te pare mogu kupiti kutiju čaja...da ne spominjem ekstra profit na kavama.

A da ne govorimo kako pekari varaju... usporedi cijenu krafne i cijenu kile brašna...
Entrerios is offline  
Odgovori s citatom