Pogledaj jedan post
Old 25.04.2012., 14:36   #402
Mi imamo grijalicu Thermosole 2.98, Argo as.

Da smo ju koristili za grijanje mislim da bi se račun popeo do 300 - 400 kn, a ni onda ne bi bilo toplo u ovih 40 - ak m2 toliko da se može okolo u majici kratkih rukava jer imamo lošu izolaciju. Da nemamo lošu izolaciju račun bi bio cca 300 kn jer nama je ok temperatura 15 - 18 C.

Drugi ljudi imaju račune otprilike 400 - 1000 kn mjesečno kada griju skoro cijeli dan, prostore od oko 40 - 50 m2, koliko sam shvatila iz komentara na ovoj temi.

Najvažnije je u stanu ili kući imati dobru izolaciju jer ako ju nemaš toplina će izlaziti van grijala na struju ili na plin, svejedno.

Vidjela sam temu koju si otvorila. Zadnji ste kat, sredili ste izolacije. Možda bi valjalo pričekati još ovu zimu i vidjeti koliko će se račun promijeniti. Mislim da plin "leti" (oko 500 kn mjesečno i više) ako osoba voli imati ugodnu temperaturu oko 20 C i više. Tako da bi došlo na isto imali struju ili ne imali. Uvođenje plina je u tom slučaju besmisleno.

Primjerice, obitelj koja ima malo dijete troši daleko više od mene koja ovu zimu peć za grijanje skoro nisam uključivala.
Najvažnije pitanje ovdje je koliko i kako se grijete?

Cijene energenata svakako neće ostati iste nego će rasti.

Zadnje uređivanje Lozimka : 25.04.2012. at 14:42.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom