Tema: Ovrhe
Pogledaj jedan post
Old 03.01.2015., 02:58   #3986
Quote:
Mentor77 kaže: Pogledaj post
Kao osnovu za plaćanje kod Zahtjeva za izravnu naplatu preko Fine sam prilozio presudu u orginalu koja je pravomoćna i ovršna ( ima sve pečate i potpise).

Fina mi je vratila svu dokumentaciju uz obrazlozenje:

"Utvrđena je nemogućnost izvršenja osnove za plaćanje.Presuda xxxx ne sadrži potvrdu ovršnosti sukladno odredbi čl.10.Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o provedbi ovrha na novčanim sredstvima ( NN 112/12)"

Gdje da nabavim potvrdu o ovršnosti ? Zar sama presuda nije ovršna isprava ?

Na presudi ima pečat i piše " Odluka je pravomoćna dana xxxxx itd pečat suda ,potpis. Isto tako ima pečat i piše Odluka je ovršna dana xxxxx itd pečat suda potpis.
NN 112/12??? Ovršni zakon se dva puta od tad promijenio, zasto imas presudu na temelju tog zakona, a ne novog??

u čl.10 tog starog zakona stoji da su odluke koje donosi sud u ovršnom postupku i postupku osiguranja su u obliku rješenja ili zaključka.

Ti imaš presudu :/
Nema mi smisla zasto je taj stari zakon uzet u obzir, otkad je presuda/dugovanje?

Kad ti dužnik ne ispuni ono što piše u presudi, onda ide ovršni postupak pred sudom, ne znam u kojem si ti stadiju. Treba ti rješenje o ovrsi, a ne presuda
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom