Pogledaj jedan post
Old 09.09.2017., 23:37   #34
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Vidiš, kod mene je kontra. Dok su moji preci bili vezani uz stare, autohtone bogove, sve je bilo kul. A onda nakon prelaska na Kršćanstvo (i selidbe ovamo) su počela sranja koja su kulminirala nekoliko generacija unazad. Ja više nisam Katolkinja. Raskinula sam s time u ranom djetinjstvu, no morala sam obaviti sve one rituale i gluposti, tako da je moguće da mi je ostalo nešto nakačeno. Najviše me brine krštenje, jer sam tada bila premala da se branim i obavim to s figom u džepu, kao ove ostale džidže (pričest, krizma, kumstvo). Situaciju komplicira što je moja krsna kuma prije par godina umrla (sumnjam na samoubojstvo jer je imala vrlo gadnu dijagnozu, hrpe tableta i niti jedan razlog za život).

Uglavnom, mislim da sam se konačno rješila tog utjecaja. Tako da preporučujem svima da ne čeprkaju po Katoličanstvu, molitvama i sličnom, te da u crkve ne ulaze čak ni iz turističkih razloga.
Ja mislim da je to svađa dvaju egregora. Jedan je egregor od starih autohtonih bogova , a drugi je egregor kršćanstva.
https://www.hermetizam.com/hermetizam/egregori.html
Naziv egregor dajemo sili stvorenoj moćnom duhovnom strujom, koja se kasnije hrani u redovitim intervalima, u skladu s ritmom koji je u harmoniji s univerzalnim životom kozmosa, ili pak skupu duhovnih entiteta ujedinjenih zajedničkom karakteristikom.
U nevidljivome, u onome izvan fizičke percepcije čovjeka, postoje umjetna bića, nastala iz devocije, entuzijazma ili fanatizma, koje nazivamo egregorima. To su središta velikih duhovnih struja, dobrih ili zlih. Mistična crkva, Nebeski Jeruzalem, Tijelo Kristovo, kao i svi slični nazivi su kvalifikacije koji daju obol egregoru katolicizma. Slobodno zidarstvo, protestantizam, islam i budizam isto tako imaju egregore. Velike političke ideologije također.

A oni su jedan drugome konkurencija pa se svađaju.
Meni je uvijek bilo čudno da zadarski egzorcist Bolobanić smatra yogu prhvatljivom za indijce, a nikako za evropljane. Jer ako je nešto opasno, opasno je za svih.
Ipak nije. Za indijce je opasno izgleda kršćanstvo, a za evropljane yoga.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3138

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Katolička crkva ne priznaje građanski brak, dakle ako nije sklopljen u crkvi kao da se nije ni dogodio. Stoga me čudi tvoja reakcija na to
Možda je tome kriv moj marksizam: "ne određuje svijest ljudi naše biće, nego realna materijalna baza".
A Crkva to ne priznaje. Crkva se ponaša poput fratara koji blagoslove odojka i pretvore ga iz mesa u ribu. I onda ga pojedu bez grižnje savjesti.

Zadnje uređivanje krena : 09.09.2017. at 23:53.
krena is offline  
Odgovori s citatom