Pogledaj jedan post
Old 23.09.2017., 22:11   #3214
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
možeš znati ili ne znati, vjerovati ili ne - ja kažem što je rođaka doživjela prije deset-petnaest godina.
Prije deset-petnaest godina? Dožive ljudi danas svašta u svim podrućjima, i školovanja i života, pa po iznimkama ne stvaramo pravila, već se loših stvari rješavamo, valjda.
Kod nas u školi vjeronauk ide ovako, djeca pišu zadaće, uglavnom crtaju, i večinom svi imaju 5, sa vrlo malo truda. Nema uopće priće idu li na Mise ili ne, a pogotovo povezivanja sa ocjenama odlaske na sv.Mise.
Ne znam kako stojimo sa time u Crkvi, dali Svećenik traži od njih da pohađaju vjeronauk u školi, znam da očekuje, i normalno je da očekuje, redovite dolaske u Crkvu. Ovo ne znam, ali isto bi mi bilo normalno, kao što mi je normalno, da ako moje dijete želi sakramente, ili ja želim da ih primi, da onda i razumijem da je potrebno ići na vjeronauk, u biti čak poželjno i s moje strane, da ako se upuštamo u primanje sakramenata, da onda i želimo znati nešta više o svemu, a vjeronauk je, uz obitelj, najbolje mjesto za to, bar bi trebalo biti tako.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom