Pogledaj jedan post
Old 25.09.2017., 11:53   #3216
Quote:
nikoina kaže: Pogledaj post
Prije deset-petnaest godina? Dožive ljudi danas svašta u svim podrućjima, i školovanja i života, pa po iznimkama ne stvaramo pravila, već se loših stvari rješavamo, valjda.
Kod nas u školi vjeronauk ide ovako, djeca pišu zadaće, uglavnom crtaju, i večinom svi imaju 5, sa vrlo malo truda. Nema uopće priće idu li na Mise ili ne, a pogotovo povezivanja sa ocjenama odlaske na sv.Mise.
Ne znam kako stojimo sa time u Crkvi, dali Svećenik traži od njih da pohađaju vjeronauk u školi, znam da očekuje, i normalno je da očekuje, redovite dolaske u Crkvu. Ovo ne znam, ali isto bi mi bilo normalno, kao što mi je normalno, da ako moje dijete želi sakramente, ili ja želim da ih primi, da onda i razumijem da je potrebno ići na vjeronauk, u biti čak poželjno i s moje strane, da ako se upuštamo u primanje sakramenata, da onda i želimo znati nešta više o svemu, a vjeronauk je, uz obitelj, najbolje mjesto za to, bar bi trebalo biti tako.
Eto, ako je to tako poželjno onda naravno nema nikakvih problema da se na vjeronauk ide u crkvu, a ne u školu, i da obzirom na poželjnost religioznog odgoja određene obitelji to isto se radi na primjerenom mjestu (crkvi) a ne u školi, zar ne?

Onaj koji zaista želi, taj će naći i način i vrijeme i mjesto i financije da on i njegova obitelj živi po pravilima i obrascima katoličke crkve..

Sve ostalo je jedna velika prevara i maltretiranje i odraslih a pogotovo djece, a na korist crkve koja od toga strahovito previše profitira i piša nam se svima po glavi..
eL2 is offline  
Odgovori s citatom