Pogledaj jedan post
Old 08.10.2011., 19:12   #51
Quote:
redboy1 kaže: Pogledaj post
Nemoj me krivo shvatit možda griješim ali ne znam kako se može jedna satnija iz Dubrovnika vezati za 116.brigadu iz Metkovića kao što to piše u listu Vojna povijest.Ja sam u to vrijeme bio mulac od 12 godina ali se dobro sjećam da u to vrijeme još nije postojala 116.brigada tek koliko me služi pamćenje 01.06.91. je osnovana A satnija ZNG Metković, krajem 6. mjeseca je osnovana 1.bojna Metković,početkom 10. mjeseca 2. bojna Opuzen i tek u 11. mjesecu je osnovana 116. brigada a onda iza toga krajem mjeseca 3.bojna Ploče.
http://www.metkovic.hr/vijest.asp?vijest=3536
Pazi, ova dubrovačka je također bila samostalna A satnija (ili bojna, nisam siguran ali provjerit ću) ZNG do osnutka 116. brigade, a koliko me sjećanje služi, po osnutku 116. brigade ušla je u njen sastav. 116. brigada je djelovala i ranije od toga datuma koji ti navodiš samo nisam siguran da li je imala tu oznaku. Zapovjednik joj je od srpnja do listopada 1991. bio Ivan Varenina koji je početkom napada na Dubrovnik prešao ovdje i kasnije postao zapovjednik 163. brigade. Kad su se stvorili uvjeti za osnivanje 163. brigade HV, ova dubrovačka A satnija je ušla u njen sastav i ostala tu do kraja rata.

Zadnje uređivanje bracodbk : 08.10.2011. at 19:20.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom