Pogledaj jedan post
Old 08.11.2011., 03:21   #17
Quote:
AcaNS kaže: Pogledaj post
Ljudi sta potencirate tu, bubu, buba pa buba, uradi ovo uradi ono.
Devojka ima konflikte u svojoj psihi, STRAH je simbolicno uvucen u Bubu, znaci putem psihoanalize treba da vidi sta je pravi uzrok svojih strahova, nece imati mira, moze da se suprostavi strahu od buba i prevazici ga, ali dobice novi STRAH novu fobiju od neceg drugog.

To tako ide. Psihoterapija je kljuc ozdravljenja.

Nemogu da shvatim neke pojedince u ovoj temi i njihove glupe savete. Ovde se bave posledicama, a ne uzrokom, dok ona nadje svoj uzrok i otkolini ga nece nikada imati mira.
Nisam nikad rekla da necu ili hocu otici na psihoanalizu, ali ne vjerujem da je ona uvijek kljuc ozdravljenja. Ponekad je kljuc ozdravljenja u samima nama i da shvatimo sta se dogada u nasoj glavi.

Ja se buba bojim oduvijek, otkad znam za sebe! Samo dok sam bila djevojcica, nisam ih primjecivala toliko oko sebe jer sam bila zauzeta necim drugim - IGROM! Tako da ne vjerujem da postoji pravi uzrok te fobije, jednostavno se bojim buba. I nisu sve fobije logicne i nemaju sve poseban uzrok... Znam, citala sam o njima cim je prva osoba spomenula da imam fobiju od buba... Jer, recimo, poznajem iz videnja osobu koja se boji macke, najobicnije macke... I koja je provela godine na terapijama da bi joj na kraju doktor rekao da se ona jednostavno boji macke, bez razloga i da joj on ne moze pomoci, da mora sama shvatiti sto je toliko kod macki uzasavajuce.
mala.adorable is offline  
Odgovori s citatom