Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 29.02.2012., 13:46   #281
Pozdrav Jagodari

Prosle godine sam u plasteniku zasadio oko 1280 sadnica jagode maja i iskreno rečeno nisam zadovoljan sa prinosom koji mi je iznosio oko 330 grama po sadnici.
-Najvjerovatnije da je slab prinos bio jer sam precesto sadio sadnice jagode (27x27cm odnosno 1280 sadnica na 100 kvadrata), znaci sadnice nisu imale dovoljno prostora i dovoljno svjetlost...
-Drugi razlog je bio neadekvatna gnojidba.(sto se toga tice koritio sam sve i svasta NPK15-15-15,Urea,....)NA OVO ME UPOZORILA TETA ELZA ALI JA NISAM POSLUSO.
-I trece al najvaznije koristio sam veoma lose sadnice koje su imale korijen od 5mm do najvise 20mm pa mi se dosta tih sadnica nije ni omladilo...

Ove godine, odnosno na jesen sam ponovo isfrezo taj plastenik i zasadio na istu povrsinu za oko 30% manje sadnica, naravno sada sam kupio orginalne frigo sadnice A+i nesto manje A++sadnica, koje su imale duzinu korijena od 15-25cm i precnik korijenovog vrata od 8-15mm.
Prvu gnojidbu sam uradio stajnakom (unio u zemljiste prije sjetve) a sledecu cu obaviti po knjizi...

Takodjer sam posadio oko 1500 sadnica vani na otvorenom pa sam odlucio da ih natkrijem niskim tunelima, sto sam naravno i uradio 26.februara.
E zanima me da nisam malo poranio sa tim tunelima?
i koliko ce ranije da prispije ta jagoda iz tunelske proizvodnje?
Dali neko ima iskustva....
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom