Pogledaj jedan post
Old 17.10.2010., 22:10   #6572
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Drage Viktoria i Leeloo,dragi Pero,
hvala vam svima na pomoci i savetima u vezi sa jetrom.

Odmah sam i sama uz pomoc muza preduzela nabavku nekih stvari, namirnica i cajeva koje su mi preporucene, trudicu se da mi bude ok, i "ako je sve u glavi", a verujem i u dragom Bogu , kao i u ljubavi i trudu prema bolesniku, bice sve OK.

Pero, ono sto si pisao :

Zanimljivo mi je kako tijelo dolazi na različite načine u ravnotežu, jednostavno ljudi imaju različite rituale (koje su sami osjetili i koji im gode) i koji poništavaju neke stvari koje rade krivo to je, po mom misljenju, jako, jako tacno!

Ali do te ravnoteze se dolazi , nazalost, tezim putem, to je ono sto cesto ovde provlacim, doci do svoje harmonije. Nazalost, nismo mnogo mudri kad su pred nama obaveze, bacamo se, stihijski cesto, u vatru , izgaramo, a sve bi smo mogli da postignemo, ali na drugaciji nacin.

Pozdrav, drago drustvance
I ja sam isto skontala da mi neke stvari smetaju i tek kasnije saznam da neke od tih stvari nisu dobre za moje stanje ili da neki od tih proizvoda ima neki sastojak koji se kasnije ispostavio kao jako štetan.

Ja sam pročitala u nekoj mojoj knjižici da tijelo kad mu nešto fali samo traži tu stvar u vidu da ti se neopisivo jede neka određena namirnica. Evo ja uopće nisam volila grašak i rajčicu jesti, u zadnje vrijeme ih jedem ko luda. Očito je da mi nešto fali i da organizam na taj način zadovoljava potrebe.

Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
eh ovo vazi za sve danas sam procitala da LEDENI CAJ stvara kamen u bubregu zbog nekog sastojka ne sjecam se kog nesto sa pocetnim slovom A i ne preporucuje se uopste piti u toplim danima jer moze zbog pretjeranog znojenja i unosa tog sastojka doci do kolapsa organizma.
danas sam citala onu svoju knjigu o biljkama i izmedju ostalog procitala i ovo.

jos jedno sto mi je palo na pamet sada je da ljudi sa psorijazom ili jako suhom kozom trebaju izbjegavati unositi citronicno voce a jesti sto vise kostunjavog.

pistacija je dobra za zastitu vena i kao preventiva od kolesterola i dijabetisa pa milo moje drustvo udarite po pistacijama jer nam uz ove nase lijekove ne gine nekada biti i sa povecanim kolesterolom.

sve vas ljubim
Ako misliš na kupovni ledeni čaj, taj uopće ne valja. Toliko je pun kemije da je bolje piti vodu nego to.

Ma najbolje je po ljeti napraviti čaj od nečega (ja recimo napravim neki voćni čaj npr od trešnje) i onda to staviti u hladanjak i pustiti da se odladi. I eto ga ledeni čaj. Kao prvo znaš šta si stavila unutra a kao drugo imaš izbor okusa koliko hoćeš.

Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
evo naprijed sam pisala da sam prosle godine pila tablete articoke i evo u ovom zadnjem dijelu prepoznah nuspojave e pa stvarno zar nisam peh jer sam ja imala ove zelucano-crijevne tegobe a mozda mi je to bilo i uzrok onim silnim problemima prosle godine kad mi je stomak u popodnevnim satima bio kao kod trudnice ali eto dobro je da sam procitala i ovo. nesto mi ipak nije jasno ja jedem articoku onako u salati i nisam primijetila da imam ovakve tegobe dal to moze biti da u tim tabletama ima neki sastojak koji meni ne pase. ubijedjena sam da je to ali mi i svaki vas savjet mnogo znaci.
Moguće je da ti je nešto smetalo iz tablete. Al ovo sa stavljanjem listova u salatu mi se jako sviđa.

Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Jel' ima neko od vas mozda pojacano opadanje kose?Meni kosa pojacano opada od samog pocetka puberteta a to je 30-ak godina
Jesi možda ikad provjeravala štitnjaču?

Meni stalno opada kosa al ja imam manjak hormona štitnjače i pijem zbog toga terapiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline