Pogledaj jedan post
Old 24.05.2012., 22:04   #1
Ispraznost i kukanje - mladi ljudi danas?

Duze vremena vec razmisljam o ovom problemu tj. "problemu" i posto sam jucer vodio jedan razgovor s frendicom upravo o tome danas cu podjeliti i s vama ovo.

Mislim da sam na pravom mjestu.

Dakle u zadnje vrijeme ( tocnije tri godine) konstantno upoznajem isprazne ljude, ne znam kako da kazem da ne budem grub ali tupave, ljude koji nemaju nista ponuditi. Posto znam imati periode od par mjeseci u kojima konstatno izlazim, dejtam i sl. stvarno upoznajem puno ljudi dakle nije fora u tome da me je razocarao netko ili da je u pitanju jedna-dvije osobe.

Zene vecinom pricaju o tri stvari fax, izlasci ili kukanje i tu dolazim do jos vece stvari koja me muci iako se nadovezuje na ovo.

Probat cu sto bolje objasnit.

Dakle cak sam poceo smatrat da ti ljudi svoje zivote smatraju dosadnima, a sami sebe gledaju kao osobe koje nemaju sto ponuditi i onda pocinju s gore spomenutim "kukanjem" - valjda misle da su tako zajebani, interesentni, ne znam i zasto me to jos vise zivcira?

Zato jer mi djevojke ( paleta godina od 18 do 27-8) konstatno pricaju kako su im zivoti u kurcu, kako bi bilo najbolje da ih nema, kako ne znaju kako ce prezivit sutra, a fora je u tome sto ja znam da ih takvi problemi ne muce. Mogu shvatit kad neki dogadaj potakne tako nesto ali na obicnoj kavi u 9 od 10 slucajeva se povuce nesto od ovoga i nastavi - nasiroko i nadugacko- .

Mene osobno to posebno zivcira jer ( i ne nisam najsjebaniji i ne nemam najvece probleme i ne zelim se stavljat u poziciju patnika, samo pokusavam realno sagledat stvari) znam kako je to biti na rubu ( 3x su), alkohol vise-manje duze vremena, konstantne promjene raspolozenja, teske depresije, psihicka, mogao bi i dalje ali nije to bitno.

Puno se bolje slazem sa starijim zenama, kao prijateljima jer mi imaju vise za ponuditi. Jednostavno ja ne volim sve sto vole mladi ( da gledao sam i iz kuta da sam ja cudan) i 3 teme za razgovor mi nisu dosta. Zadnjih 10 dejtova su mi bili jedan do drugog indenticni, isti uvijek se svede na to da je drugoj strani ne izdrzivo.

Da li je to danas moderno? Biti u k****, biti depresivan, govorit da ces se ubit?

Plus kad se ja tako osjecam znam da se ne mogu ustat iz sobe, a ne da odem s nekim na kavu i "veselo" mu pricam o tome.



U tri godine nasao sam dvije osobe koje su me stvarno zainteresirale na intelektualnim poljima da se pozelim duze druziti s njima, a upoznao sam ih ( naravno neke vise neke manje) barem 300 ako ne i vise, ne mora to biti astromnomsko prijateljstvo ili nuklearna ljubav nego netko s kim mozes pricat, netko ko ima siroku paletu zanimanja od filmova, knjiga, sexa, politike ne znam, trazim li ja mozda previse?

Ubiti sto zelim je sljedece.

Pitati. Imate li vi takvih poteskoca da jednostavno ne nalazite kompatibilne ljude al ono nikako i da vam se cini da su ljudi danas jednostavno zatupljeni ( ne smatram ovo nekim vrhom inteligencije ali recimo na mom faxu od 100 ljudi s kojima se vidam redovito, niti jedna jebena osoba ne cita knjige, pa da li je to normalno? ili sam ja lud?) i da nemaju sta za ponuditi?

Bude meni zanimljivo, prvi, drugi put, mozda prvi mjesec ali to je to. Naravno ne dese se uvijek sve ove stvari bas na prvoj kavi ali se dogode jako brzo.

To je bila prva stvar, a druga je ovo za to prokleto "kukanje".

Da li i vi to primjecujete da je danas svima tesko? Tu ne mislim na osobe od 50 godina koje jebe stanje u drzavi, nezaposlenost, djeca, ma znate - nego na studente ili ljude u ranim i kasnim 20 tima koji objektivno nemaju sami po sebi nekih velikih zivotnih krizeva ( naravno uvijek postoje iznimke ali govorim o vecini).

Da je postala neka fora tko ce ispast sjebaniji? Svi su neki sjebani ili se to samo meni tako cini?

Moze i odgovori na pitanja i komentari i iskustva, pricao sam jucer i danas s one dvije osobe gore spomenute, nemam vise s kim

p.s naravno ovo su samo moja iskustva

p.p.s ne smatram ja sebe savrsenim ( stovise znam da sam jako daleko od toga ), znam da se ponekad ljudi ne nadu na istoj frekvenciji i to mi je okej ali ovaj fenomen s mog stajalista ( tj. dva) mi zaokupljuju misli, cisto analiticki - nema drame, nema zime, imam svoju kujicu ( doslovno peseka ) tako da ne kukam ovim postom hehe i temom
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...

Zadnje uređivanje pjesnik_zg : 24.05.2012. at 22:31.
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom