Pogledaj jedan post
Old 08.12.2011., 12:56   #67
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Djete je roditeljskom financijskom situacijom opterećeno htjelo to ili ne, već samim po sebi što živi u obitelji koja ne može sve što mogu obitelji nekih njegovih školskih kolega. Pravo pitanje je treba li učit djete da je sramota ne imati novce za nešto (u ovom konkretnom slučaju potpuno bespotrebno i beskorisno). Treba li mater posuđivati novce samo zato da učiteljica ne bi slučajno došla u situaciju da mora drugoj djeci reći: čujte, i sendviči su hrana? Trebaju li roditelji plaćati baš sve školsko-prosvjetarske hirove samo zato da djete ne bi osjetilo da postoje oni koji mogu i oni koji baš i ne mogu sve? Nije li od sakrivanja financijskih neprilika roditelja bolje djetetu reći da nije sramota pošteno živjeti i ne imati?
Mislim da je sve moglo drugačije organizirati da se je učiteljicu uputilo da će mali nositi sendviče, zašto svi pretpostavljamo da je njoj bilo svejedno?

Ja sam već napisala da ako bih smatrala da ne mogu ili neću te "hireve" platiti da svoje dijete ne bih slala, ili bih posudila, ovo što se ovdje događalo mi nikad ne bi bila opcija. Ako oni nemaju novaca onda djeca to već od prije znaju pa nije trebalo to još i dodatno isticati.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom