Pogledaj jedan post
Old 08.12.2011., 13:46   #76
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve moglo drugačije organizirati da se je učiteljicu uputilo da će mali nositi sendviče, zašto svi pretpostavljamo da je njoj bilo svejedno?
Pa valjda je učiteljici jasno da djeca nešto moraju jesti? Usrala je organizaciju i to je tako. Mogla je imati bar više pameti i takta da je ne zasere do kraja.

Quote:
Ja sam već napisala da ako bih smatrala da ne mogu ili neću te "hireve" platiti da svoje dijete ne bih slala, ili bih posudila, ovo što se ovdje događalo mi nikad ne bi bila opcija. Ako oni nemaju novaca onda djeca to već od prije znaju pa nije trebalo to još i dodatno isticati.
Znači ako roditelj nema za McD, onda bolje da djete ne pošalje npr.ni u muzej? Muzej bez mekdonaldsa nije dovoljno obrazovan i kulturan pa mek obavezno spada u taj dio školskog programa?

Posuđivanje novca za nešto što je bespotrebno također je krasna odgojna poruka djetetu, da ne spomenem komentare odraslih koji će kasnije uslijediti: gle je, režije (možda - samo karikiram) ne plaća na vrijeme, a posuđuje da djete hrani u meku... Zbilja smo krasno društvo: ako nemaš, posere te se sa svih strana, uvijek se nađe nešto...

I ne, ne treba isticati da se nema novaca. A treba li se isticati da se ima novaca? To je nekako kod nas manja sramota (zapravo uopće i nije sramota, nego nešto normalno i poželjno ). Zašto se imanje ili ne imanje novaca jednostavno ne može prihvatiti kao činjenica i ne forsirati situacije u kojima se bilo jedno bilo drugo može potencirati?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom