Pogledaj jedan post
Old 18.12.2011., 15:28   #2866
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Kad sam vidio da niste imali H.P. infekciju,još sam više pomislio na gastrinom,no ta je mogućnost isključena.
2.Ketonal tj.ketoprofen ima najviši rizik od svih NSAR za nastanak ulkusa,nizak rizik imaju Voltaren tj.diklofenak,ibuprofen tj. Ibuprofen.
3.Uz B12,savjetujem vam da uradite slijedeće: SE,KKS,CRP,AST,ALT,GGT,GUK,amilaza s/u,lipaza,Fe,UIBC,feritin.
A što se tiće De-Nol,De-Noltab-to su inače stariji lijekovi, bizmut,ali sad su nešto ponovno u fokusu,bolje su tablete jer sirup ima jaki miris po amonijaku,dn. doza je 3-4x prije jela,jer s hranom gubi učinak.
Kod dugotrajnijeg uzimanja može doći do toksičnog nakušpljanja bizmuta,ošetećenja bubrega i mozga,pa je stoga liječenje ograničeno na 30 dana,između je potrebno provesti pauzu od 2mj do ponovnog uzimanja bizmuta.
pila sam controloc 1tj 2x1 40mg tj dana, sad bi trebala 1x1 40 mg, ne piše mi kada pa sam popila ujutro prije doručka, ali po noći me probudila bol u prsnoj kosti. da li je bolje ta tu jednu dozu od 40mg popijem prije večere i pokrijem se po noći radi noćnog refluxa ili je još najpametnije tih 40 mg podijelit na dva dijela pa piti 2x1 20mg?

i još nešto, mene često boli želudac kao da je prazan, ta bol se smiruje kada nešto pojedem, ne prolazi na ipp kao recimo bol u prsnoj kosti koja popusti na ipp, također me ta bol kao da je prazan želudac budi u rano jutro,tada pojedem suhe kekse, malo se smiri, ali onda nakon sat, dva budi neka gorčina , valjda se sad sve to vraća u jednjak. također nakon ručka, ne prođe ni sat vremena, a ja imam osjećaj da opet moram nešto jesti. i to je začarani krug, na hranu bol popušta, al onda se tu umješa reflux i krene druga smetnja, gorčina u ustima, grlu i jednjaku loše spavam zbog toga i teško funkcioniram preko dana, kako na kraj s tim?

Zadnje uređivanje Sashica : 18.12.2011. at 16:55. Reason: uređivanje quota
doll041 is offline  
Odgovori s citatom