Pogledaj jedan post
Old 28.10.2008., 13:43   #663
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
mislim da bi trebao steci prvo iskustvo u nekom brodogradilistu,ili kao pomorac imati iskustvo u svojoj struci, skupiti neke treninge i certifikate, a da bi se takav uspio ubacit negdje na rig preko neke agencije sanse su ti ravne nuli bez laznog zavlacenja i nemoj sad s time trosit vrijeme,ulozi u sebe da bi kasnije mogao zaradjivat prilicno dobro, za pocetak ces se ipak morat malo educirat i steci radno iskustvo u struci da bi te netko vani uzeo, cuj u engleskoj i americi imaju isto takvog kadra koji bi radio u oil biznisu ali vlasnicima companija trebaju ljudi sa iskustvom , dnevne kvote operatera su trenutno po submers.rigu pete generacije dnevno izmedju 400-600 k$ tako da ne zele experimentirati sa neiskusnim kadrom gdje je za amere i evropejce prosjecna placa 10-tak k$ , zato nema ti love na brzinu, ovo ti je moj iskren odgovor, znam da nije lijep ali ti je izvucen iz iskustva,
sto se tice rusije mislim da imaju oni dosta kadra, strane kompanije koje rade u rusiji duzne su zaposljavat odredjen postotak rusa ostalo popunjavaju sa svojim kadrom ( jedan mi je prijatelj na kaspijskom, adrugi okolica vladivostoka) uvjeti rada su puno gori nego na nord seea-u, vece su ponegdje i place ali je i standard na rigu nizi, pozz.
Kao što sam i pretpostavio, ništa bez iskustva. Evo sad prije nekoliko mjeseci bila je na HTV-u emisija o brodogradilištima u Rijeci kako im fali dosta ljudi i da mole da se ljudi jave za poslove šta ja znam evo npr. zavarivača itd., da ne treba imat neko stručno znanje/predznanje i da će te oni kao školovat i uložit u tebe, jel ima koga ovdje iz Rijeke da zna nešta o tome?
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom