Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 16:44   #47
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
da, izdaja, izdaja... a između toga što su oni očekivali, i što je Slobo nakon povlačenja JNA mogao realno učiniti stoji ogroman jaz, u čemu je najveća barijera to što je RH međunarodno priznata država i vojska SR Jugoslavije je u nju mogla ući samo ako slučajno zaluta na granici.
Ta sitnica im se nekako nije uklapala u cijelu viziju... i to ih onda čini relevantnim tumačima za donošenje zaključka kako je Slobo dogovorio s Tuđmanom da neće dirati u Krajinu?

Slobo je učinio i previše...no budaletine nisu ni htjele uopće uzeti u razmatranje Z4, niti primiti papir u ruke, nego su htjeli valjda Kraljevinu Srpsku Krajinu u kraljevskom Kninu. Za to im Slobo nikako nije kriv...i što će nego ih pustiti nek odu nizvodno.

Kad se moglo, Slobo je činio i pomagao... armija tenkovima i topovima, mi pešadijom.. i sadejstvo... to im je u facu potvrdio i sam Šešelj kad je obilazio položaje u sjevernoj Dalmaciji i u Benkovcu išao smirivati spor kpt.Draganovih i Babićevih.





ako se ne varam, ta ekipa koja je to i organizirala i izvodila, te poruku sročila u jednoj rečenici - Mi smo iznad vas! - je rasturena i razmontirana 2000.
Ma to je sve bila stvar dogovora. Milošević ih kao tera da prihvate plan Z4 a ovi kao neće da prihvate. Da je krajiška ekipa bila samostalna i htela senzaciju prihvatili bi Z4 i otkazali poslušnost Miloševiću ali onda bi se Tudjmanu našla muda u procepu pošto bi onda on taj plan morao da odbije.
Igra dobrog i lošeg policajca. Ovako se Milošević oprao i svu krivicu prebacio (dogovorno) na te 'velike lidere' krajiških Srba, zubare, šefove policijskih stanica i dr.
Scenario smišljen još davno. Nije se moglo stanovništvu jednostavno reći da se presele nego su morali prvo da se dobro popiče i sve se završi sa unapred smišljenim scenarijom
Niper is offline