Pogledaj jedan post
Old 05.01.2010., 15:14   #6
Nisam stigao pročitati jerkovu knjigu ali znam da postoji samo jedna istina o padu Bosanske posavine.
Osobno sam dijelom bio sudionikom tih događanja pa mislim da mogu korektno promatrati neke stvari i događaje koje je tada, u to vrijeme bilo nemoguće znati ili predvidjeti.
Osnovna teza /ne znam koja je Jerkova teza/ može biti samo na tragu nekontroliranog povlačenja hrvatskih snaga s pojedinih linija, nekoordiniranja linija i onda kaotičnog povlačenja svih HV snaga a s njima i HVO snaga.
Teorija o dogovorima o predaji Posavine ne pije vode.

Poznata mi je sudbina mog dobrog prijatelja Stanka Sorića i njegovo uhićenje neposredno poslije pada Posavine...
Prilog o padu Posavine dao je i svojim transkriptima general Praljak, koji postoje na internetu.
Slažem se da je general Stipetić bio u krivu, kao što Stanko kaže, jer je nasjeo na priče gen.Feldija i ostalih koji su svoje IZM imali duboko u slavonskoj Posavini a glumili zapovjednike B zone...
Od toga da je jedna bojna jedne naše gardijske brigade tijekom kolovoza te 1992. velikim dijelom svojih kapaciteta otišla na godišnji odmor!!!
Toliko za početak...
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam

Zadnje uređivanje zagic : 05.01.2010. at 15:20.
zagic is offline  
Odgovori s citatom