Pogledaj jedan post
Old 15.11.2006., 00:44   #3
To ti je barem jednostavno.Ako ti jamče posao nakon tečaja onda je to super investicija.Njima je to dio posla a još mogu i zaraditi na organiziranju tečaja.
To mi više sliči na poplavu informatičkih certifikata koji u 99% slučajeva ne znače apsolutno ništa.
Ako imaš želju postati pratitelj može ti pomoći ali više kao upoznavanje ljudi koji se bave turizmom i izletima,dakle kontaktom.
To ti govorim jer znam par pratitelja koji rade svoj posao bez tečaja ali uz jednu bitnu stvar a to je da dobro poznaju jezik,u ovom slučaju Francuski i Ruski.Certifikat su dobili u "hodu".
Inače moraš razlikovati pratitelja od vodiča.Večina gradova ima posebno ovlaštene vodiče,npr. Zadar,Split,Dubrovnik.Mislim da je to slučaj sa većinom gradova i njihovim turističkim zajednicama.Druga je stvar što mnoge agencije na razne načine pokušavaju uštediti i zaraditi na teret sebe ali i pratitelja koji mogu dobiti prijavu radeči posao za koji nisu ovlašteni.
Naravno ovo se odnosi na Hrvatsku.Inače iznos koji možeš zaraditi za tjedan dana vrti se oko 500 eura.
Naravno,možeš položiti tečaj npr. za vodiča u Splitu ili npr. neki drugi grad pa i tako zaraditi.Novac je dobar kad uzmeš u obzir da radiš nekoliko sati.Taj tečaj je skuplji.Mislim da se vrti iznos negdje oko 3500. kn. ali nisam siguran točno za iznos.
travelaround is offline  
Odgovori s citatom