Pogledaj jedan post
Old 02.08.2011., 00:51   #19
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Evo ponovo podižem temu - zanimaju me vaša iskustva sa posebnim grupama u vrtićima na engleskom jeziku
nemam iskustva, ali ja bih se jaaaaako dobro raspitala o toj grupi i tom engleskom ako ikako imam kod koga. zašto? zato što znam za masu te djece što idu po vrtićima na te predškolske engleske, roditelji svi ponosni kako im djete od najmanjih nogu uči strani jezik, a sve kroz igru...dijete broji do deset na engleskom i unazad ako treba, recitira pjesmice, ma milina ga je čut. onda to dijete pitaš da ti kaže što znači to što je izrecitiralo - blijedo gleda u tebe. pokažeš auto i kažeš 'this is a...?', a dijete blijedo gleda. pokažeš pet prstiju i nek ti kaže na engleskom koliko je to, a klinac -
jer zapravo niš nije naučilo nego mehanički zapamtilo par pjesmica, brojanja zna napamet...

moja odnedavno intenzivno ispituje za sve oko sebe kako se kaže na engleskom. ja joj kažem, bez previše objašnjavanja, učenja il tumačenja, eto, odgovorim na pitanje i to je to. jednostavno nemam ambicija sistematično ju učit engleski ili joj uvodit neke igre kroz koje bih ju učila.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom