Pogledaj jedan post
Old 18.05.2008., 14:43   #7
Quote:
dreja kaže: Pogledaj post
ako i sirova nafta ako je 2003 bila 1,4kn/l i sad je 3kn/l istina je da je poskupila za 114%, ali je i poskupla za 6kn i ako to dodamo na onih 5,9 ispada da bi trebalo sad bit 7,5kn/l a ne 8,4kn/l
ini je poskupila za 1,6, a nama za 2,50. razlika ti je u većim troškovima proizvodnje, većem pdv-u i tako dalje...

Quote:
a šta se tiče auta i luksuza ja neznam di ti živiš, ali ja živim na selu i auto mi nije luksuz nego nužnost
naravno da ti je auto luksuz i nema toga tko će me uvjeriti u suprotno. imaš bicikl, skuter i noge, imaš jako puno mogućnosti ali najlakše je očekivati da ti država osigura cijenu benzina koja tebi odgovora.

preseli u kinu, tamo država subvencionira benzin i tamo je galon 3$. to ti je isto tako jedan od razloga zašto cijena divlja. jebiga tamo je 1,3 milijarde ljudi + 1,1 ili 1,2 milijarde u indiji gdje imaju mogućnost da kupe novi automobil za 2000 eura. nafte je sve manje i navike se moraju mijenjati.

Quote:
autobus prođe 2 km od sela 2X dnevno, i sad ako je auto luksuz i ako idemo dalje na bolje onda nešto nije uredu ,ali ako idemo dalje na lošije onda je ok
čitaj johny5.

Quote:
kažeš da bi država trebala subvencionirat dizel i plavi dizel, oni neče ništa subvencionirat dok imaju pdv na trošarinu koju su si sami odredili, jer ako je trošarina 1kn + pdv onda je 1,22 kn a ne 1kn
pa rekli su da rade kalkulacije sa kojim će izaći idući tjedan u kojim će pomoći takvim ljudima. jesam za to da se to subvencionira pošto to povlači hrpu drugih poskupljenja.
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom