Pogledaj jedan post
Old 23.04.2003., 12:49   #8
Jako je tesko generalizirati kad se govori o tome - ja sam isla kao au-pair u Englesku, ali ne u London. Puno ovisi o tome u kakvu ces obitelj upasti. Sve to zvuci OK u opisu na papiru, al nemozes bas unaprijed znati kakvi ce biti. Ja sam prvo isla u obitelj sa jednom curicom i bilo mi je super. Ona je bila cijeli dan u skoli, a ja sam za to vrijeme morala pospremiti kucu, kaj i nije bilo tak strasno. Imala sam puno slobodnog vremena za koledj, za bauljanje po gradu.... Navecer, ako oni nisu isli van (izlazili su dva-tri puta tjedno, obavezno petkom) ja sam imala slobodno. Onda sam preselila u drugu obitelj, koji su imali 3 djece, i bilo je grozno. Klinci su bili OK, ali su roditelji bili odvratni. U principu su ocekivali da budem cistacica. Ajde, imala sam dosta slobodnog vremena (jer ti kao au-pair smijes raditi samo 5 sati dnevno, s tim da imas 2 dana u tjednu slobodno), ali njihov odnos prema nama (imali su uvijek 2 cure iz HR) je bio grozan.
Najvaznije ti je da TOCNO znas koje su tvoje obaveze, i da se tog drzis, tj. da nikad ne radis nista vise od onog kaj trebas. Tvoje obaveze bi trebale ukljucivati brigu oko djece (pomoc kod spremanja u skolu, ispracaj u skolu/iz skole), LAGANE kucanske poslove i babysitting kad oni izlaze navecer. Iako jedno od mojih iskustava nije bilo bas sjajno, ja sam jako sretna sto sam isla, i ucnila bih to opet, jer mi je to bilo fantasticno iskustvo u zivotu. Isto kak obitelji kad traze curu provjeravaju sve o njoj, vazno je da i ti imas sto vise informacija o njima.
Ak te jos nesto zanima, javi se.
Sretno!
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom