Pogledaj jedan post
Old 22.10.2006., 23:11   #10
mene ne cudi porast cijena jednosobnih...to ce mozda jos i rasti. s jedne strane imas ljude koji ne mogu financijski puno od xx xxx, ne gledaju kvadraturu nego kupe sto mogu sa tolko novaca. u pravilu su to ljudi koji nisu skloni cjenkanju, a misle da niti nema prilike, jer ak nece oni kupit, bude netko drugi (poradvatelj ne pristaje na cjenkanje, cekaju dok ne dodje netko tko ima). s druge strane, oni koji traze tak mali stan u novogradnji, traze ga povecalom, i najcesce kesiraju odmah, da netko drugi ne bi zgrabio. zato takvima cijena raste. prodavacima je najlakse sa takvim stanovima jer uvijek mogu igrat na psihozu, "evo ceka me vec 35kupaca, hoces - neces".

trosobne i vece nije lako prodat. ljudi nemaju love prek 100 000, a oni koji imaju, mislim da ce radije onda kupit kucu (zato kucama i raste cijena jer se ljudi pamete )...neki prodavatelji racunaju da ce veliki stan utopiti pod poslovni prostor, al niti to neide, jer je poslovnim prostorima pala cijena i ima ih vise nego potraznje...

nego, jos jedan pokazatelj pada potraznje ili pada kupnje:
placeni oglasi novogradnje...ingra, profectus, kamgrad...preveliki su to oglasi da bi drzali pricu o prodaji dok jos bager nije na gradilistu.

hoto vec godinu dana reklamira...nakon godinu dana su nesto spustili cijene...pitanje je nakon kolko vremena ce ostali spustit...tj, kolko im se isplati drzat neprodane stanove (iako mislim da cim prodaju male, a njih sigurno prodaju, da se zapravo namire i za one velike)
Monstera is offline