Pogledaj jedan post
Old 22.05.2010., 18:59   #4465
Quote:
majaMED kaže: Pogledaj post
Vidim da se opet počelo pojavljivati skidanje kila prije operacije. Slažem se da je potrebno motivirati pacijenta da već prije operacije počne sa mijenjanjem navika u jelu. No smatram da ako se to postavi kao pravilo da ono ili vrijedi za sviju ili da ne ograničava nikoga u dostupnosti operacije. Naime poznam više žena koje su prošle operacije i znam da su neke još u tijeku pretraga za operaciju dobile 4-5 kilograma i bile operirane.
Kako sam ja među onim kojima su vrata zatvorena, realno je da se osjećam povrijeđenih prava i diskriminirano samo zato jer sam priznala da se već godinama liječim od depresije i emocionalnog prejedanja čime sam postigla da mi kilaža već godinama stoji na istome a tijekom trudnoće sam sam skinula 4 kile te nakon poroda imala 11 kila manje. Smatram da je to veoma veliki pomak no očito ne za Dr. Bešlina.

Što se tiće Dr. Nikolića slažem se sa konstatacijom da je izvanredno predan liječnik koji se iznad očekivanja brine za pacijentice i uvijek se trudi pomoći.

Što se tiče plaćanja operacija vezano za otklanjanja viška kože možda je produktivnije proučiti pravilnik HZZO-a pa temeljem toga tvrditi, jer vidljivo je i iz operacije želuca da ju HZZO plaća ali nije svima jednako dostupna.
Pa kako to je tebi zbog čega su ti vrata svega zatvorena. Zar zbog liječenja depresije ne možeš imatioperaciju, pe zar svi mi debeli nemamo neki oblik emocionalnog prejedanja. Znači da sam ja rekla da sam znala pojesti više kad sam ostala sama kod kuče a muž je nekud otfrljio onda bi se i to okarakteriziralo kao emocionalno prejedanje. Ne kužim - znači tebi kojoj bi povratak u neku normalnu kilažu najvjerojatnije značilo ozdravljenje - tebi se to uskratilo - ja mislila da je cilj svega iskrenost, ali očigledno moraš paziti kaj veliš .Inače cure sorry zbog Nikoliča možda bude drugi put odmorniji ili mu se možda poneki putneda biti optimističan jer i on nažalost ima puno pacijenata koji misle da se sve može odnijet ko čarobnim štapičem-a to nije tak.BTW na temelju ovoga zadnjega ja imam poznanicu koja je mogla več obaviti tu operaciju ali ju je strah pa nije išla. Eja nju danas pitam malo o tome svemu a ona meni kaže nakraju- jebeš život u kojem se moraš uvijek ograničavati u hrani. Ja joj kažem pa nije ti to baš tako možeš jesti sve ali količine su nemjerljivo manje . I na to ona meni kaže - to sam i mislila govoreči o ograničenjima.
flower35 is offline