Pogledaj jedan post
Old 23.09.2009., 02:06   #7
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio s tvojim pojašnjenjem riječi psihopat jer ona znači psiho patologiju, dakle osobu čija je psiha trajno i nepovratno oštećena. Takvim osobama nema pomoći i ne samo zato što ju ne žele jer im je dobro takvima, bolesnima.
Luiz je dobro detektirala nedostatak suosjećanja i samilosti kod takvih osoba, njihovu narcisoidnost i umišljenost te preuveličavanje vrijednosti samog sebe. Hmmm dok ovo pišem padaju mi neki forumaši na pamet čije ponašanje se savršeno poklapa sa ovdje navedenim dijagnozama.
ti se možeš ne slagati sa mojim pojašnjenjem,ali i riječ patologija dolazi od grčke riječi pathos koja znači-bol,patnja,osjećaj.Naravno s ovakvim pojednostavljivanjem stvari se nikako ne slažem jer nisu svi psihopati "trajno i nepovratno oštećeni",mislim ajmo definirati o čemu je ovdje riječ, narcisoidnom poremećaju osobnosti?govoriš o ljudima koje psihijatrija najrjeđe i registrira, jer kako ti kažeš oni niti ne žele često pomoć,što ne znači da nisu bolesni,a ne znači ni da su sretni ili da ne pate samo zato što ostavljaju dojam veličine o samome sebi.Iz mog iskustva osobe sa najvećim egom su najčešće i najnesigurnije i najnesretnije osobe,koje zapravo ne vole same sebe,iako se trude ostaviti sasvim suprotan dojam na okolinu, oni su nesvjesni kako ih drugi ljudi doživljavaju jer su preokupirani dojmom koji ostavljaju na druge(a koji nije bajan).
__________________
From above it is not bright
From below it is not dark
Leon 23 is offline