Pogledaj jedan post
Old 18.03.2012., 22:35   #18
Poštovana,

Radi se o vrlo teškom bolesniku koji ima mnogobrojne čimbenike zbog kojih je vrlo izvjesno da bi moglo doći do recidiva. Šećerna bolest, pretilost, edemi... Koliko vidim, lijekova ima svih mogućih, a i Vi brinete o njemu kako bi i trebalo. Prema tome, s te strane učinjeno je sve moguće da bi se spriječila ponovna pojava bolesti.

U slučaju ponovne pojave erizipela, da, ponovit će se scenarij od prije 2 mjeseca. A tada će, nakon izlječenja novog erizipela, jedino biti moguće, ako to infektolog odobri, uz svu ovu silnu terapiju uvesti još i antibiotik, bilo svakodnevno u obliku tableta kod kuće uz svu ovu terapiju, bilo jednom mjesečno injekcijom i tako kroz više mjeseci.

Nažalost, to je jedino što preostaje. Više nije moguće učiniti. Dakle, ako se epizode erizipela budu ponavljale, jedino što preostaje jest da se u terapiju kod kuće uvede još i antibiotik ako to odobri infektolog.

Što se tiče problema sa spavanjem, vjerujem da su oni višestruki, a sigurno uz sve to, pretpostavljam da se radi i o psihičkim promjenama kao posljedica mnogobrojnih bolesti (psihoorganski sindrom), što mijenja i karakter samog pacijenta, čini ga teškom osobom, a nažalost se vrlo teško takav problem može riješiti.

Otvara se i pitanje jesu li preveliki zahtjevi pred Vama u svezi njege ovako teškog bolesnika i kako će Vaš organizam podnijeti toliko opterećanja.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom