Pogledaj jedan post
Old 13.07.2004., 06:29   #14
1.Kad ima mama, može se dogoditi da imaš i ti, jednog dana.Kod mene je imala baka(očeva mama) , otac i njegov brat, sestra ne.
Ipak se svi kontroliramo i tako sam ja s nekih 52 g. "natrapala".Na vrijeme.Dakle, odlično da paziš, jer jest to je tihi kradljivac vida.Bez simptoma.
2.Hipertenzija = povišeni tlak.Općenito.I tjelesni.Dakle i očni, što znači to je glaukom. ili tzv. zelena mrena.
U svakom slučaju ako se otkrije na vrijeme, prati , nema beda, kako vi to mladi kažete.
Zatraži i kontrolu vidnog polja, bar jednom godišnje.
A visina, normalna, e sad si i ti mene zbunila.Izgleda da tu ima različitih mišljenja.Jer, barem po mom iskustvu do 20 se smatra da je sve o.k.Koliko je normalno najniži?To ne znam.Meni je bio jednom 16 pa mi je doktorica nešto objasnila da je prenizak s obzirom da sam ja i "tjelesni" visokotlakaš.Čak me je na 6 mj. ostavila bez lijeka.Što ja, priznajem nisam poslušala.Jer mi nije bilo logično da sad odjednom nema... a nasljedno je.Samo sam smanjila dozu i naravski da je na slijedećem pregledu bio 22!!!Pa sam promijenila doktoricu!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom