Tema: Ukrajina
Pogledaj jedan post
Old 06.07.2010., 15:40   #465
evo vratio se pa da napišem kratki rezime, možda nešto od savjeta pomogne ljudima u budućnosti

I. dio

Uživao sam jako i definitivno ću se vratiti,strah me samo da će prvenstvo uništiti ljepo toga što je vrlo malo turista i cijene će vjerojatno otići gore.

Uglavnom, u Zagrebu sam za 220 kn kupio povratnu kartu do Budimpešte, vlak je krenuo u 5, bio je poluprazan
dolaskom u Budimpeštu odlučio sam da neću čekati popodne i vlak koji kreće s Keletija i vozi cijelu noć ( cijena povratne karte 52€, jedan smjer 26€ takav sam odgovor na mail dobio od mađarskih željeznica ) , nego sam odlučio uzeti kartu za vlak do Zahony,potom preći lokalnim u Chop pa dalje u Lviv jer je brže (jedna možda greška/možda i ne )
Cijena Budimpesta-Zahony jedan smjer tamo je bila 5000 i nešto forinti, ide s nugaty stanice,tako da je trebalo doći do tamo s time da sam tamo išao sporijim
nakon 2h čekanja tamo, prelazim granicu lokalnim Zahony-Chop,cijena 1000 forinti,vožnja traje 17 minuta, jer je mala razdalji praktički čim kreneš već prelaziš granicu,ali nemoguće je preći pješke
obavljam brzo ulazak,ispunjavam onaj papir o boravku, pošto sam bio jednini stranac (ni mađar ni ukrajinac) a bilo nas je možda 20tak putnika, sve prolazi dosta brzo i bezbolno (izuzev što su desetak minuta svi gledali putovnicu, očito još nije naletjela im naša nova), carinici ok, ništa previše revni
tamo kupujem kartu za Lviv, noćni kupe,vozi cca 6 sati,za 72 grivnje, vlak i krevet dobri,u kupeo bio samo još jedan ukrajinac,brzo zaspao pa sam i ja, probudio se oko 4,kad su došla još dvojica i s njima se pospominjali do Lviva

dolazim u Lviv u 5 ujutro, odšetao sam se do hostela, Kosmonaut,koji je praktički u centru,trebalo mi je cca 40 minuta,ali dobro mi je došlo da se razbudim
ostavio sam ruksak i odlučio otiči popiti kavu i tu nailazim na problem, jer u 6 ništa skoro ne radi (a pošto sam probudio curu u hostelu,bilo mi je glupo gnjaviti ju još s pitanjima), većina dućana,kafića,tržnica se otvara u 10 sati, tako da znate
uglavnom prvi dan protekao u malo lunjanja po centru da vidim što ima,klopanju isl.
navečer s ekipom iz hostela,nakon par cugica krenuli u noć, bili na više mjesta i završili u Kriyivki,gore već opisano
idući dan smo išli na pucanje iz oružja, savjet bolje je to ne raditi mamuran, cijena je cca 30€,ali je super zabavno i po meni se isplati
natrag do hostela i opet nešto posjesti, super je što je odmah do hostela restoran u kojem sam si uzimaš, većinom ukrajinska kuhinja preporučam
ostalo malo razgledavao,više tulumario

preporuka za mjesto izlaska po meni su klubovi Picasso i Metro
posjetiti definitivno kafić,koji ima na krovu terasu, još gore dimnjak u kojem se možeš popesti i imaš ljepu panoramu centra grada, posjetiti zamak na vrhu "brda", groblje (mali hint, turistima se ulaz na groblje plaća,ali sam išao s jednom ukrajinkom tako da sam upao bez karte , iako je cijena 8 grivnji ) i muzej pive
u muzeju za 10 grivnji možete razgledati i dobijete dve čaše pive nerafinirano i obično pivo
evo okvirno cijena s time da je tečaj neki dan bio 1 grivnja - 0,73 kuna (ja sam tamo računao 1:1 )
piva po kafićima, 0.5 l 6 do 12
u disku 20 , s time da je do 23 bila po 5
flaša votke 40 u bircu
kava esspreso -10 , libanonska u kafiću kojeg preporučam (naziv 1000+1 noć) - 8, uz kavu ide šećer u kocki i nekakvi žele bonbončići
na štandu u parku preko puta fakulteta Ivana Franka,gdje je videozid bio za nogomet, pivo 0.5 i hot-dog (oni stavljaju sve živo na njega) - 11.5
prosječni ručak u restoranu/pizzeriji do 60, jedino sam išao u stake house u samom centru, po preporuci konobarice nešto i pivo - 137
i još hrpa stvari koje sam vjerojatno zaboravio ako se sjetim stavim
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom