Pogledaj jedan post
Old 18.04.2012., 17:55   #16
Question Naknadno pronađena imovina

Molim Vas za nekoliko korisnih informacija. Unaprijed isprika , ako će post biti malo dulji.

Mama je dobila poziv na ročište, prema kome treba dati tabularnu izjavu da se svoga dijela odriče u korist tužitelja ili doći na ročište (na drugom kraju Hrvatske) da se izjasni o tome predmetu. Nismo ni znali za rodbinu, a kamo li za kavu zemlju, jer su mamu odgajatelji uvjerili da osim sestre nema nikoga i ništa.

Naime, Baka je umrla u bolnici izvan mjesta prebivanja, 1950. godine. Našli smo ju u matici umrlih i dobili Smrtovnicu u kojoj nisu popunjena polja o nasljednicima, nekretninama, itd. sve je prazno, a Djed je nestao u 2. svj.ratu, ostalo je iza Bake dvoje maloljetne djece. U sudu nemaju podatke da li je i kada održana ostavinska rasprava, jer se arhiva o ostavinskima vodi tek od 1955. godine (teta u sudu je stvarno 2 dana prekapala po dokumentima, ali od 1955, nema podataka o ostavinskoj raspravi za Baku).

Ok, ništa strašno, to če se riješiti.

Znatiželjna preko svake granice, pročeprkala sam e-gruntovnicu (u dokumentima za ročište poslali su vlasnički list) i pronašla vlasnički list na kojim se moja Baka, sa svojim Sestrama, Braćom i Ocem vode kao jedini vlasnici, ali i vlasnički list na kome se na Bakinom mjestu vode moja Mama i njena Sestra (moja strina) kao malodobne???

Prema gore navedenome,
pronašla sam neku imovinu moje Mame, koja ukazuje da je bila provedena ostavinska rasprava poslije smrti Bake, ali i dio imovine za koju očito nije bila predmet ostavinske rasprave i kao takva se i dalje Baka vodi kao jedan od suvlasnika.

Šta napraviti? Od kuda krenuti?
Koje dokumente prikupiti za dokaz da sam ja, unuka osobe umrle 1950, koja se 2012. godine i dalje vodi kao jedan od suvlasnika, kako bih izbrisala pokojnu Baku i sebe upisla na mjesto suvlasnika?

Svaka informacija, savijet, link, nešto su dobrodošli, jednoj zbunjenoj osobi.
Sjajna is offline  
Odgovori s citatom