Pogledaj jedan post
Old 07.03.2009., 03:59   #20
Quote:
polymath kaže: Pogledaj post
A što duže stoji to je tih govana više...i to inače ne bi bio nikakav problem, ali koliko sam uspio skužiti iz Alanovih postova to đubre otapa sve, i polarno i nepolarno, a to znači da bi SVE što je otopljeno u dimsou na kraju završilo u mom krvotoku. Ili?
Pa, onih 99% se odnosi da nije cisto, tj. ima 1% neceg sto sad ne znamo sto je tocno. Kad bi to bila samo voda, nije problem.

Ali i sam si napisao, ako je nesto drugo, to nesto drugo ulazi u tebe sasvim sigurno, u tome je i problem. I da, DMSO jeste nus proizvod, njima doslovno smeta, ne treba i mogli bi gledati na to i na nacin da bi oni nama trebali platiti da im to odvezemo van industrijskog kruga.

Ali, kao sto je vec to uvijek, nasli su primjenu za organski sumpor, stvarno je potreban i korstan u nama.

Sad na drugi aspekt, a to je rok trajanja. Prema onima koji su meni prodali moj DMSO, a sami su kontaktirali proizvodaca, DMSO nema rok trajanja. Uvjeto receno, traje neograniceno, ako je dobro cuvan. Kazu da kad se otvori, onda stoji jos 3-4 godine, ali se ne kvari, samo gubi snagu. Pitanje sam postavio kad nisam vidio na ambalazi rok trajanja, vec samo lot#. To je dobra vijest.

Kao sto rekoh, osobno bih preskocio kupnju 99% cistog DMSOa i isao na 99.9% cisti DMSO. Uostalom, jeftiniji je. Cak i sa carinom i postarinom.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom