Pogledaj jedan post
Old 15.11.2011., 09:45   #2573
Dobro jutro,
mili moji,
evo od jutros, toliko akcije:inhalacija u 6:00, isracanje mojih ukucana (vec sam vam opisivala), kuvanje kafice, pored kompa aparat, ja citam pisma i postove sa foruma i pijem kaficu iz posebnih solja...ma, milina.E, da, sestrica, slatkica jedna iz DZ ( a vec ih sve znam), vec bila, guza izresetana, sad mogu da se opustim.

Mili moji, znam, sigurna sam, da pored antibiotika koje dobijam, vasa paznja i lepe misli, kao i svih mojih, daju udruzen lek, daju snagu, pomazu i evo...pu, pu, cini mi se da mi je malko bolje.
Moj predlog za bol u ledjima: popijte antireumatik-ako ne radi brufen (kod mene ne0 onda diklofenak (ima ga pod raznim imenima-voltaren, rapten, ...)ili nimulid, onda na to mesto namazite neku antireumatsku kremu, gel, pa uvijte oko krsta (kraljeznice) neki dzemper, debeli sal, i sedite, podrupreti jastucima , a iza ledja stavite termofor ili , ako ga nemate, napunite do pola plast. bocu sa vrucom vodom. garant ce vam olaksati bol (ovo ja primenjujem, a bol mi se javlja sa prvim hladnim danima).
Kaze nasa Ziza, moja Generacija, koja nas lepo uvek uvece svojim glasicem(koji ja cujem , dok citam njena slova) ususka, kako se ne seca svog recepta, to se i meni desava, pa onda zovem onog kome sam skoro dala recept, da m i izdiktira.
Evo, posto sam ja ostala prosvetar u dusi, kako bi to bilo, da nije zapisano(i to olovkom na papiru!), dakle,
"Zizine gljive na puri"
Potrebno je:
260 gr. palente
1/2 kg mesanih gljiva (ja uvek stavljam sampinjone)
200 g paradajza/rajcica/pomidori
1 crveni luk/lepo je i sa porilukom, mladim lukom...
200 g mocarele/u nedostatku, snaci se sa mesavinom krem sira i nekog belog ili kis pavlake
persun, vegeta, so, biber

Skuvati palentu, zacinjenu sa vegetom i izliti u kalup /ono sto ide u rernu

na luku prodinstati pecurke i redjati preko pure/palente, zatim, preko paradajz(moze i iz konzerve-parola snadji se) i odozgo mocarela.
zapeci u rerni(oko 1o minuta, zavisi od rerne).
Moji su se svi oblizivali, kao maca, kad popije mleko, hi, hi, bas je dobra ideja, probajte, svima toplo preporucujem.
A ti, mila moja Generacijo, zapisi
Evo, ovo ce sigurno koristiti i Julijici i nasoj Ljines zbog izbegavanja glutena. A kad sam procitala, bese Julijica pisala, gde sve trpaju gluten, cak i u cokoladu!?!
JOj, ideje za curak-hvala svima, ma ja imam ovde kao a'la cart restoran: mm na posebnoj , nutricionisticki preporucenoj prehrani (da sam mu ja to rekla ne bi poslusao, ovako, dr-ku, naravno, slusa i mogu vam reci, malo je splasao, smrasao), sin voli ovo, a ne ono, jedino cera i ja volimo sve.
Tako da je u opticaju:
pileca dzigerica,
corba od celera
pirinac/riza
grilirano povrce(paprike i patlidzan)
bareni karfiol/cvjetaca
dinstane krmenadle
gibanica (nesto izmedju bureka i pite sa sirom, debele su kore)
zel. salata
salata od kis. kupusa

Kod mene ko "svedski sto", jos samo da nam je standard kao u Svedskoj i jedan barem Volvo ispred kuce (Abbu ionako volimo da slusamo)

Evo, mili moji, otvorem dan,
saljem pusicu i pandicu

Zadnje uređivanje iva64 : 15.11.2011. at 09:50.
iva64 is offline