Pogledaj jedan post
Old 29.09.2012., 17:11   #63
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Kako pratit tako zahtjevan ritam bez predznanja?
Teško mi je povjerovati u situaciju u kojoj jedno dijete (ili jako mali broj djece) u razredu stradava samo i jedino zbog nepostojanja predznanja u prvom razredu osnovne škole.

Odjednom ispada da je svladavanje prvih nekoliko razreda komplicirano poput subspecijalizacije kardiokirurgije, a učitelji slabo prikriveni dadisti koji smišljaju nove metode uništavanja djece grozomorno teškim zadaćama.

Prema tome, vjerujem da bi mnoga ovdašnja priča, malo temeljitije pretresena, ispala veće ili manje pretjerivanje: gdje su svi ti razredi u kojima djeca po cijele dane samo rade kao u najcrnjim legendama o kineskojapanskoj djeci?

Ali, postoji u toj stvari i druga strana koja mi je nejasna.

Iskreno rečeno (i posve svjestan da ću navući na sebe gnjev mogokoje "ti ćeš meni..." majke): jako, jako mi je neobično da dijete do školske dobi ne pokaže zanimanje za brojke i slova. Najdobronamjernije bih volio vidjeti sredinu u kojoj to dijete provodi prvih 6 godina, način na koji provodi dan, način na koji se s njim igra i tako to. U svijetu u kojem smo opkoljeni slovima i brojkama, u svijetu u kojem se slova i brojke (da, i dijeljenje ) mogu usvojiti kroz igru i zajebanciju, jednostavno ne znam kako se dogodi da dijete doživi polazak u školu bez da ga je zaintrigiralo ovladavanje nečim što ga opkoljava.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom