Pogledaj jedan post
Old 24.02.2013., 16:36   #8
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
U medicini je sve što ima slovo i brojku definirano ko bolest,jer ulazi u dijagnostiku,neovisno o kojem se slovu ili brojci radi.

I to ne da liječnik smije navest,nego je dužan-mora...samo ne znam kakvi su propisi za nastavništvo.

Poslodavcu bi bez problema trebalo bit utući bilo koju šifru u google.

Gle, jedna je stvar raditi kao nastavnik,a druga kao pilot,policajac,zaštitar,vojnik i slično.
U drugoj skupini ne smiju raditi odnosno ne mogu dobiti licencu ukratko psihotici,shizofreničari,psihopati,odnosno poremećaji ličnosti i ovisnici...a po logici takvi ne bi mogli biti ni nastavnici jer se u boljem slučaju očekuje da bi bili često po bolovanjima i time neproduktivni,a u gorem slučaju kod nekih gorih stanja tipa psihopatija ili npr. paranoidne shizofrenije napraviti nešto đacima ili studentima.

Nije to sve određeno za bezveze.
Da te ja zapošljavam,normalno da bi mislila kako ćeš funkcionirati sa đacima i hoćeš li raditi stabilno ili svaki čas liječniku i kući na odmaralište...i ne znam,hoće li te zaplašiti agresivan učenik ili više njih i hoćeš li radi stresa počiniti samoubojstvo,što se često veže uz tvoju dijagnozu.

Nisu te stvari izmišljene da bi se eliminiralo potencijalne zaposlenike nego da bi se osiguralo optimalno funkcioniranje radne okoline i spriječili mogući problemi.
nije baš tako kako pišeš. psihički poremećaj i bolest nije jednako.a jedno i drugo ima dijagnozu. Gotovo svaki 3 čovjek je anksiozan, što da se po tome gleda svaki 3 ne bi radio. ja sam jasno postavio pitanje, i ovo je tvoje mišljenje, a mene zanimaju činjenice.
ddl903x is offline  
Odgovori s citatom