Pogledaj jedan post
Old 24.02.2013., 18:49   #9
Quote:
ddl903x kaže: Pogledaj post
Gotovo svaki 3 čovjek je anksiozan, što da se po tome gleda svaki 3 ne bi radio. ja sam jasno postavio pitanje, i ovo je tvoje mišljenje, a mene zanimaju činjenice.
Ako postoji odredba ili regulativa da ansiozna osoba ne može biti nastavnik (ili pekar ili smetlar ili astronaut) onda se osoba koja ima tu dijagnozu neće zapošljavati kao nastavnik,pekar ili smetlar ili astronaut,nikada i nigdje u okviru tih zanimanja.
Ako ta odredba ne postoji, onda ne postoji zapreka da se dotična osoba zaposli u određenom zanimanju.

I šta sad tu tebi nije jasno?
Pogledala sam za nastavnike na googlu i nigdje ne piše što ima zabranu,a što može proći.
Dok za zaštitare znam jer sam u tome radila nekih 4- 5 godina,a nije ništa drugačije niti za pilote,vojnike,policajce ili vatrogasce,a ima i na netu..kontraindikacije su u suštini sinonim za zabrane..
http://www.propisi.hr/print.php?id=4029
Quote:
ddl903x kaže: Pogledaj post
psihički poremećaj i bolest nije jednako
To nije bitno,nego je bitno šta kaže pravilnik.
Ja da sam recimo shizofrenik ili psihopat zasigurno da ne bi imala licencu niti ikad radila kao zaštitarka ni jučer ni danas ni sutra,isto kao i kad bi recimo bila neurotik,a pravilnikom bi bilo rečeno da ne može.
Tako i ti.
Ako postoji odredba da samo osoba bez ikakvih psihičkih smetnji može raditi kao nastavnik ili profesor, onda ti nećeš raditi.
A isto tako će biti i ako postoji pravilnik da anksiozac ne može.
Odnosno ako ne postoji zabrana,onda prolaziš pod MOŽE

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 24.02.2013. at 19:45.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom