Pogledaj jedan post
Old 12.06.2017., 13:38   #146
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno što ovi koji žele pričati o silama Zapada koje provode nasilje nad jadnima i potlačenima na Bliskom istoku, to isto ne idu pisati na Politiku, već su se uhvatili ispisivati plahte o tome na Teologiji. Eto jadni i potlačeni ne znaju gdje će sa sobom od veikog tlačenja Zapadnih sila, pa svoju snagu i muškost ispoljavaju na ženama i djeci.


Uglavnom, od sada na dalje o politici na Politiku, rat u Afganistanu, Iraku, vanjska politika SAD-a i Zapada i tomu slično.
Očekivao sam tvoju reakciju... što se mene tiče, već sam spomenuo kako ne kanim govoriti o politici, ali jednu općenitu napomenu za to vezanu moram dati...

"Službene teologije" i čitavi zakonski sustavi znali su se mijenjati gotovo preko noći, igrom slučaja, nakon raznih revolucija, pučeva, stranih intervencija... shodno tome, mijenjao se i položaj žena u društvu.

Očito, ono što piše u Svetim spisima, vezano za ulogu žena, može se tumačiti na više načina... a lamentiranje o nekakvom općenitom odnosu religija prema ženama jest teška apstrakcija koja ima sve manje veze sa društvenom stvarnošću.
cestar is offline  
Odgovori s citatom