Pogledaj jedan post
Old 29.04.2007., 11:42   #83
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
A čuj, to ti je kako ko shvaća. Meni je promjena prezimena kao da promijenim osobno ime tj. first name, pa sad odjednom više nisam Brančika nego Francika, recimo To je moje ime i moje prezime i shvaćam ga dosta intimno, kao dio sebe. Jednako kao što je ime koje mi je mama izabrala, tako je i moje prezime dio mog nasljeđa, to sam ja - ono je dio mene i ja dio njega.

Netko to ne uzima toliko srcu, pa promijeni prezime. Sto ljudi sto ćudi, kak se kaže.
Ali kako god bilo, niti jedna od tih solucija mi nije smiješna, niti bedasta - svatko ima svoje vrijednosti i ljestvicu bitnosti.
A na nama ostalima je da poštujemo tuđe vrijednosti i tuđa shvaćanja stvari, a ne da im se smijemo jer su različite od naših.
ma nisan ja mislila ništa loše, ja to poštujem i ne smijem se, nego nisam našla bolju riječ od "smiješno". nije to meni ni čudno ni glupo ni ne znan šta, ja samo velim da to ne mogu shvatiti jer eto nisan tako vezana za to prezime. netko je, pravo veliš, al mi je jedino malo to bilo...nejasno u vezi identiteta jer ispada da se čovjek promjeni ako promjeni prezime. ma nema veze, no hard feelings

50 kn za list papira? o to me malo iznenadilo. ha dobro, kad moraju ubirat od nekud.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom