Pogledaj jedan post
Old 26.04.2009., 09:59   #9
Quote:
tompa25112211 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam pitanje o odšteti auto osiguranja!

imao sam prometnu nesrecu u kojoj je prouzročena samo matrijalna šteta(na sreču)!

do nesreče je došlo kada je tijekom vožnje u koloni vozilo ispred mene počelo kočiti,što sam i ja napravio kako se nebi zabio u njega.Tokom kočenja vozilo iza mene se zabilo u moje vozilo i prouzročilo materijalnu štetu!Policija je napravila uviđaj i u zapisniku piše da je vozač iza mene kriv zbog nepridržavanja razmaka!
Vozač koji me je napucao i ja smo napravili europsko izvješče o nesreči gdje je on napisao da se smatra krivim i da pristaje da njegovo osiguranje plati štetu nastalu u prometnoj,te je to i potpisao!

nakon mjesec dana sam dobio odgovor od osiguranja koji glasi:

Štetu prouzročenu na vašem automobilu...nebude platilo osiguravajuče društvo iz razloga što smo utvrdili da ste prometnu nesreču prouzročili vi kočenjem!!!
U cijelom obrazloženju se ne spominje policiski zapisnik niti europski zapisnik o nesreći!!

I šta je najbolje nigdje nepiše vrijeme u kojemu mogu predati žalbu,niti da ju mogu predati!

zanima me što bi vi napravili da ste na mome mijestu i dali je ova odluka osiguranja po zakonu?

Hvala!
Evo što bih/sam ja napravio.
1.Pošao u postaju PP i tražo zapisnik(7-15 dana).
2.Pošao u mehaničara/limara/lakirera/ovlašteni servis/prijatelja koji se razumije...tražio procjenu koliko bi popravak tvoga auta koštao(povratak u stanje prije sudara).Ako je opcija ovlašteni servis tražio bih pismeno zapisnik o procjeni štete.
3.U međuvremenu pošao u CO u referadu šteta,tražio referenta i iznio slučaj.
I sad ako cifra koju ponudi referent ne odgovara iznosu iz 2. slegnuo ramenima i rekao mu "dobro,po primitku policijskog zapisnika,i zapisnika o procjeni štete čuti će se moj i vaš odvjetnik".
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom