Tema: Baranja 91'
Pogledaj jedan post
Old 19.05.2012., 09:22   #130
Quote:
DARIOHOS kaže: Pogledaj post
Potpuno normalno,uz 50000 vojnika u rezervi znaš da ti nitko ništa neće,a poučeni prijašnjim akcijama,znali smo ako počnu pucat po Osijeku,za pol sata će počet i po Belišću.S vremenom dobiješ instinkt.
Meni su,rekli (bar dok sam bio tamo) ,da nikako ne idem na Beliščansko groblje tada, jer još uvijek čejeni rokaju sa snajperima često,pošto je blizu Drava tamo pored one velike drvne industrije (jbg.baš sad zaboravih ime ) a groblje im je bilo ka na dlanu,.. jbg. nekako ..bilo me frka,solo da idem,da mi nebi pamet prosviralo Taj,dio je navodno prvi bil na udaru,zbog specifičnog geostrateškog položaja..a ujedno i zbog toga položaja i morala ljudi ,Belišće nikdar nebi palo.
Jbt.ono Belišće mi ostalo u fascinantnom sječanju,mali nepokoreni gradić, ha a cugera imade više neg u rusiji...
(vidjel,sam davno jednom u kuglani natpis,da im je zabranjeno točiti alkoh.cugu prije podne,...jer su svi mortus dolazili na posao u onu veliku drvno -papirnu industriju ,a zapošljavala je pun kuki ljudov i iz okolice Valpovštine idr.. ) Pa kupanje sa žabama,u onoj lokvetini od prljave ,mutne Karašice i Vučice..
...nebi palo,jer je i kopnom povezano sa svim okolno-susjednim selima u svim smjerovima,bez obzira na nacijonalnost stanovništva.(ne znam %,ali znam da se ekavica dobrano prašila..).
Pozdrav!
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom