Pogledaj jedan post
Old 04.03.2010., 09:30   #1
Vršnjačko nasilje u školi - kada i kako reagirati/dijete, roditelj, škola....

Dakle, problem je slijedeči,
sin mi ide u 6.r OŠ, i u razredu ga dvojca večih "prijatelja" svako malo maltretira, što verbalno, što "po sitno" fizički. To traje zadnjih par mjeseci, što je rezultiralo da se djete povlači pomalo, u sebe. Eh, sada ja znam kako treba reagirati...razgovor sa razrednicom, i sl. No, problem je što smo to več jednom prije god. dana odradili i tada je taj klinac koji ga je ošamario rekao čitavom razredu kako je moj sin njega tužio meni, i kako sam ja došao tom klincu doma i razgovarao sa njegovim ocem (ne pada mi na pamet klincu direktno se obračati), i kako je onda tog klinca njegov otac istukao zbog toga što je napravio.... I od onda je moj sin proglašen "cinkerom". To je i jedan od razloga što mi sin nije odmah rekao kada su počeli friški problemi, a eskaliralo je kada je u priču upletena i moja kčer (2.g. mlađa) na način da je od nje zatraženo da im da novaca pa da budu malog pustili na miru.
Budući da ne želim reagirati na klasičan balkanski način, krenut ću prvo sa razgovorom , kako je gore spomenuto, no, u slučaju da to ne urodi plodom, razmišljam, kao slijedeči korak, obavijestiti soc. službu, no koliko smo upoznati sa njihovom "brzinom", kao vatrogasnu mjeru maloga upisujem na karate. Bojim se samo kako će to sve izgledati kada mali bude ponovno izazvan, i kada on vrati? Toplo se nadam da će ova stvar biti riješena u razgovoru, ali optimizam me napušta kada vidim kaj se dešava oko nas, i na kraju da moje djete nebude etiketirano kao nasilnik, ako se bude branio.

Iskustva?
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom