Pogledaj jedan post
Old 05.08.2003., 17:31   #36
renta

ja ulazem u dionice, ali ako hoces ulagati tradicionalnije ("sigurnije") kupi nekretnine (evenutalno turizam, ako imas vremena), ako nemas vremena, uzmes dva stana po 75 tisuca eura svaki (uzmes kredit na 50k eura, jedan stan ces dati kao jamstvo, 10 godina otplate), i tako ces kroz iznajmljivanje isplatiti kredit, a samoj nekretnini (ovisi gdje kupis) vjerovatno ce porasti vrijednost. Ili mozes sve to bez kredita, ali iz iskustva (ja zivim vani, ali moji doma iznajmljuju stanove), mozes naci fine stanove za nekih 75k koji ce se lakse iznajmljivati nego oni ispod te vrijednosti. Za takve stanove mozes dobiti minimum 300 eura mjesecno plus rezije, makar ja bi ih uredio, i ne bi ih iznajmljivao ispod 400 eura (3-6 mjeseci unaprijed) i jako je bitno da si selektivan kome iznajmljujes. Racunaj da ces svakih pet godina morati ulositi barem 3000 eura u obnovu stana.

Porez bi bilo preporucljivo platiti, makar momentalno 95% iznajmljivaca ga ne placa. No to vec ovisi o tvojim moralnim vrijednostima.
 
Odgovori s citatom