Pogledaj jedan post
Old 05.08.2009., 08:27   #397
Bok ekipa,

Pitanje!

Imam retrivera 3mj starog, već je mjesec dana kod nas.

E sad, covjek od kojeg sam ga kupio rekao je da je kod njih jeo pedigre, pa da bi bilo dobro da jos neko vrijeme jede tu hranu, ali ako planiramo mijenjat hranu da to postepeno radimo.

Nakon što mi je veterinar rekao da je ta hrana smeće, i na cijepljenju mi dao jedno desetak vrećica od 300g Royal Canine-a davao sam mu samo tu hranu. Prvi put kad ju je okusio, lizao je zdjelicu jos 5 min nakon sto je sve pojeo.
Odlucio sam ga hraniti tom hranom, međutim odjednom je prestao jesti tu hranu, ne znam zasto... i odlucio sam promjenit hranu, pa sam kupio valleo ili kak se vec zove, i to je isto jeo u pocetku, ali evo sad nakon 2 tjedna jako slabo jede i tu hranu. 350g bi trebao pojesti tokom dana, on pojede cca 150g i vidim na njemu da je smrsavio, e sad ne znam jel to zato sto je izrastao i sto ima stvarno duge setnje, po cca sat dva, pa se izmori, ili mu jednostavno ta hrana ne odgovara. Pas je i dalje zivahan, trci po livadi, svadi se samnom

Dok je jeo taj pedigre imao je proljev, kad mu dam konzervu odma dobije proljev, tako da sam prestao s tim konzervama.Sad ima normalnu stolicu. Ali zato sve ostalo oce jest ko blesav, kuruzu, paradajz, kruh... probao sam mu rizu skuhati u vodi bez zacina, i to je samo pomirisao i otisao. Danas cu mu govedinu skuhati u samoj vodi isto bez zacina da vidim dal ce to pojest. Malac je u kuhinji non stop, cim netko ude u kuhinju evo i njega, sjedne i gleda kaj se radi. Stalno je kod stola kad netko jede, ali kad vidi da mu ne dajes minutu dvije, ili ode ili se legne ispod stola, u slucaju da se predomislis.

Sto se tice obavljanja nuzde, po stanu se jos tu i tamo popisa, ali je prestao srati po stanu, ili ako se posere, to obavi na balkonu i laje da netko dode pocistit.

Kupanje, ne voli se kupati, ne znam zasto, ali kad ga stavim u kadu, zanimljivo mu je prvih 10 sekundi, onda pocne kopati, i klopoće ustima po vodi i oce van.

Ima ko kakav savjet?
The Stig is offline  
Odgovori s citatom