Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 05.03.2010., 12:52   #64
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
modice, to je surova istina. spanjolci su dali ponudu-akcija-zadnje berbe. moje je da snizim cijenu.

to isto nam fino radi i konzum- iz doline neretve siba jagodu koja je 1. prezrela, 2.presitna,3. skuhana jer su dolje velike vrucine, ali je jeftina. to sto nama na kontinentu tek dolazi puna berba vanjske jagode nema veze. moramo se prilagoditi. barem sam s eja morala. ili imam alternativu-baci urod.

to se zove nemilosrdno trziste.

ista stvar je i sa jabukom. pocetkom rujna evropa pocne cistiti svoje hladnjace. tada u hrvatsku stizu sleperi jabuke-stare naravno, koja se prodaje pod domaci proizvod. zna se tko ju uvozi, zna se tko plasira to smece. i zna se ako zines-ne gine ti parnicenje. roba je jeftina, to sto je godinu dana stajala u komorama sa dusikom-nema veze. jedi nacijo.

kako prepoznati to sranje? gledajte peteljku. peteljka je na kraju suha i smedje je boje. jabuka je brasnasta okusa-bljutava, nema soka, nerijetko mekana. ukratko-dehidrirana. nerijetko krupna i lijepe boje. vizualno prekrasna. dok ju ne zagriznete.
Skoro ne vidjeh sažetiju,konkretniju i bolno istinitiju analizu stanja u tržništvu voća u Hrvatskoj--teta elza svaka čast
E sada malo je tu i naših zasluga, odbijamo se kvalitetno organizirati,tako organizirani lako platiti pravnike,stručnjake...pa ne bi preko Macelja i inih "rupa" tako lako prelazilo SMEĆE čijom nas cijenom ubijaju predstavljajući je kao realnu.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom