Tema: Pauk- kazna
Pogledaj jedan post
Old 29.01.2011., 19:58   #81
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
btw., za ovaj tvoj prijašnji slučaj, uvjeren sam da je komunalna služba nadležna za takve stvari, samo je pitanje da li je tvoj susjed dobio odobrenje od komunalne službne. Svoje ideje temeljiš na tome da se radi o privatnoj parceli, a zaboravljaš da zakon itekako vrijedi i na privatnom zemljištu. Ne možeš raditi što poželiš zato što je to tvoje zemljište
Gle, tako mi je rekla. Polazala mi i nekakav papir ali nisam gledao. Bilo prije par godina. Možda je imala samo onaj dodatak za stakla na obvezno osiguranje.
Ne želim se ja izvlačiti od ničega jer se ne parkiram na ta mjesta nego mi samo idu na živce paukovci.

Ajmo opet...primjer Todorića...čovjek ima nekoliko stotina kilometara cesta po kojima se uglavnom mogu svi voziti i nema rampe na tim cestama. Znači, privatne su. Da li on tamo mora imati registrirane aute? Mora li imati registriran traktor za voziti se po tim cestama? Ja ti kažem da ni policiju ne zanima šta ti radiš sa svojim autom, traktorom ili čime već na svojoj parceli, njivi, šumi, makar imala i cestu tamo. Policija piše kazne ako se voziš neregistriranim traktorom preko ceste ili po cesti a ne po svom putu po svojoj šumi. Neka me netko razuvjeri

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Možemo. 100 metara nakon prvog znaka ne možemo, ali idućih 100 metara do drugog znaka može (idući znak vrijedi točno od mjesta na kojem se nalazi, tako da onda kreće sve ispočetka).

Ali policija smije ući u lokal i kazniti bilo koga za bilo koji prekršaj, neovisno o željama vlasnika. Fiktivno javno mjesto

Ako joj kasko pokriva i stakla, nema veze je li razbijeno na javnom parkiralištu ili u njenom dvorištu. Stvar je u tome da kasko uglavnom ne pokriva samostalna oštećenja stakala (van prometne nesreće), što ljudi najčešće saznaju nakon zlog događaja (dobar primjer je bila zadnja velika tuča u Zagrebu). U svakom slučaju, politika osiguravajućih kuća nema veze s ovom temom. Inače, kao što je netko lijepo napisao, mogli bi ti odbiti i plaćanje za štetu u prometnoj nesreći koja se dogodila na takvom "nedefiniranom" parkiralištu.
Ja sam sam napisao da bi vjerojatno odjebali takav zahtjev za odštetu jer odbijaju i one skroz "pravilne".

Za kakav prekršaj može doći policija u moju birtiju. Ustvari, kako uopće mogu raditi raciju u privatnoj birtiji. Eto, sad mi palo na pamet. Kakvo je to fiktivno javno mjesto? Ili je ili nije. A dok je u gruntovnici napisano na mene onda nema tamo nitko šta tražiti dok ga ja ne pozovem. Dao sam konkretan primjer sa konkretnim česticama i vlasnicima. I nitko neće reći konkretno. A ja sam rekao i šta su policija, komunalci i paukovci rekli. Znači, vodeći se tom logikom, TC je privatna parcela kao i 1369/1 i tamo nitko od njih nema ingerenciju.

Članak 19. kaže

Prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih na­red­bi »ograničenja brzine«.

Gle, zona je zona. Znači prostor oko nekog mjesta. A ako je svakih 200 metara neki znak, onda imamo dvije zone po 100 metara u promjeru oko tog znaka. Znači da izlaskom iz jedne zone odmah ulaziš u drugu zonu i tako stalno a te zone ti po članku 19 brane mjerenje. To je jedino ispravno tumačenje. To bi rekao svatko tko ima imalo tehničkog znanja.
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom