Tema: Ayahuasca
Pogledaj jedan post
Old 04.04.2011., 23:15   #49
Quote:
dadiljko kaže: Pogledaj post
eto, ja bio u 11mj 2010 u Peruu i probao ayahuascu, la bonita medicina...

samo kratko:
- ona se konzumira u prašumi (Iquitos glavni grad), to je biljka prašume, ne anda, iako se konzumiranjem raširila svugdje
- vrlo lako SVATKO može naći šamana za ayahuascu, samo se raspita na tržnici u prašumi...znam, i mene je čudila uputa, ali kad dođeš tamo, shvatiš da je to sve što je potrebno od uputa
- pravi šaman ne uzima lovu već mu daš koliko misliš da vrijedi seansa, up to you
- ima je i drugdje (lima, cuzco), ali to je već turistički đir i tamo već masno naplaćuju (60 - 100 dolara po seansi, kad je sezona, vjerojatno i više)
- ako neko treba vrhunskog šamana u cuzcu, tj. oko valle sagrado (neka mi se javi u inbox)
- seansa OVISI o šamanu, čovjek koji te vodi kroz putovanje i kojem vjeruješ
- prije seanse treba postiti 3 dana (nemasna hrana, izbjegavati meso, seks jer je biljka ljubomorna..) i ovo vrlo ozbiljno shvatiti
- općenito, ako se netko ide drogirati sa ayahuascom, neka se drži gljiva i lsd-a, ovo nije za labilne glave
- ja nisam rigao niti na jednoj seansi, kaže šaman radi dobre dijete, ali i malo problema koje me muče u životu. ostali su povraćali kroz cijelu seansu, ali to nije fizičko povraćanje već ispiranje, teško za shvatiti dok ne doživiš, na ovom kontinentu nećeš to nikada doživjeti
- ayahuasca je kao otac - dobro te isprebija i ne štedi te, ako hoćeš se zabavljati i dobro nasmijati, preporučam san pedro, kaktus kao peyotl, par dolara porcija i zabava zagarantirana
- nema smisla ju uzimati ovdje, najedi se bunike i jednako ćeš biti izgubljen bez šamana, posta i sa betonom oko sebe. to je biljka prirode.

- ayahuasca je najbolja stvar koja mi se desila u životu

upiši malo iskustva za vrijeme tripa, osjecaj , pokusaj opisati "svijet"

nego, jel postoji kakva zdrnstvena prevencija kad se ide tamo? cijepljenje i sl? tj, znam da postoji za neke dijelove svijeta
ako se ne varam onaj koji je snimao neke dokumentarac o ajahuaasci kak se z ove (poznat Mckenna tak nesto ) je pobrao nekog nametnika dok je bio tamo
grizli is offline  
Odgovori s citatom