Tema: Disleksija
Pogledaj jedan post
Old 06.11.2012., 09:09   #2
Quote:
ppan kaže: Pogledaj post
Moja djevojčica ima 12 godina i teškoće s čitanjem.Pisanje i nije tako velik problem, mada ima -mijenja m i n.Nije svladal tablicu množenja i učiteljica prijeti da neće proći 6 razred.Inače prolazi sa vrlo dobar.Samohrana sam majka četvero djece i često ne stignem u jednom danu sve što bih htjela.Žalosna sam jer je njezin test inteligencije nadprosječan a ja joj ne mogu više pomoći.Danas smo bile kod logopeda i veli mi da se u najgorem slućaju javim za dva mjeseca.Da idem privat?Da uzmem učiteljicu za instrukcije?Molim pomoć

Prijateljica ima sina kojem je dijagnosticirana disleksija u trećem razredu osnovne.
Ona ju je primjetila i ranije, no svi "stručnjaci" su nažalost probleme s čitanjem pripisivali ljenosti.
Naravno da maleni nije volio čitati kad mu je to zadavalo hrpu problema.
U trećem razredu je krenula s njim privatno, jer su na školskoj medicini nažalost imali pogrešan pristup, u stilu "što bi vi mama htjeli, nemogu sva djeca imati petice".
Dobio je cijeli niz vježbi za raditi, mama se bori kao lavica, uzima joj je to puno vremena - svi joj pomažemo, uzmemo udžbenike početkom ljeta i pretipkamo ih velikim tiskanim slovima većeg fonta.
Dio lekcija snimamo diktafonom, arhiviramo po nazivima lekcija - tako kad krene školska godina maleni može samostalno učiti.
U matematici mu se nije priznavala točnost rezultata ukoliko je broj bio napisan zrcalno, profesorica bi vrlo mudro rekla "pa on ni brojeve ne zna pisati" - od ove godine se izborila da mu se priznaje točnost.
Strani jezik je priča za sebe.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom