Pogledaj jedan post
Old 29.09.2014., 09:33   #59
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Pa daj nek napiše kako to taj njegov graf objašnjava da neki avioni ostavljaju trag, a neki ne, na istom mjestu u isto vrijeme. Kako to taj graf njegov objašnjava?
Ono nije njegov graf nego emagram od DHMZ-a koji je pojasnio. Ako za Biljku, mikija, CelMar-a, 7nationa-a, T-22, vrijedi da moraju razumijeti (a nemaju pojma) kako nastaje contrail da bi mogli shvatiti koja je razlika onda to isto vrijedi i za tebe. Jedna od stvari bitnih za razumijevanje su poznavanje uvjeta kada će nastati, a to možeš isčitati iz emagrama.

Slika nije dokaz ničega. Ja se slažem da dugotrajni contraili nisu normalni ALI meni "dugotrajno" znači da traju značajno više od 20 minuta i da su na plavom nebu, a ne u mliječnim koprenama. Kakvo je nebo, osim vizualnog utvrđivanja da je doista plavo, a ne bijelkasto, moraš provjeriti sa emagramom i praćenjem fronti. Ako to nisi napravio onda si isti kurac kao gore navedena ekipa. Tvrdiš nešto jer ti je ćeif.

Jasno to je samo moje mišljenje i uopće se ne moraš složiti samnom.

Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Bio bi poželjan komentar na dio naslovljen "Every Condition is Wrong for Contrail Formation"
Članak (članci) je potpuno pogrešan u svakome svome djelu iako se netko potrudio pohvatati pojmove. Ako smatraš da je nešto dobar argument tamo, molim te napiši ovdje, a ja ću ti rado pojasniti gdje je greška.
Pepa prase is offline  
Odgovori s citatom