Pogledaj jedan post
Old 29.09.2017., 13:03   #270
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
@khulus
ne znam odakle ti podatak od 900+ prijavljenih napada 2015.
(kad se navode brojke, dobro je navesti i izvor).

ako je netko mjerodavan za brojke onda je to b. cazeneuve, tadašnji fr. ministar unutarnjih poslova.

intervju s ministrom 01/2016:
prijavljenih i procesuiranih anti-muslimanskih akata tokom 2015. je bilo oko 400.
(Au lendemain des attentats de janvier, les actes antimusulmans ont triplé et s’établissent à environ 400 pour l’année 2015.)

gornje jest puno, porast od +220% u odnosu na prethodnu godinu. ali. ne zaboravi da su 2015. u francuskoj izvedena dva užasna napada:
c. hebdo + hyper cacher, 1. mj.,
paris + st denis, 11.mj., ubijeno 130 ljudi.

još nešto, za usporedbu.
raznoraznih akata uperenih protiv crkvi i kršćanskih groblja je bilo 810.
(Les lieux de culte et cimetières chrétiens, qui sont en France les plus nombreux, ne sont pas épargnés avec 810 atteintes, en hausse de 20 %.)

iz iskustva, francuska je itekako tolerantna. no, istina je da su teroristički napadi, a naročito onaj iz 11/2015, uveliko izmijenili francusku percepciju i vidjenje arapskog islama. i moje vidjenje osobno, makar se trudim ne gledat ljude kroz prizmu vjere kojoj pripadaju (rodjenjem ili izborom).
Ispravljam se, da zabilježeno je 429 napada. (Onih 900 je broj muslimana iz jedne druge "priče", progoni u Centralafričkoj Republici)
Evo i moj prilog:

https://www.humanrightsfirst.org/blo...targeting-jews

S tim da je zabilježeno 800+ antisemitskih napada, a čovjek se pita što su im sad židovi krivi?

A Francuzi su si generalno sami zakuhali kašu. Nitko ih nije tjerao da potamane minimalno 350 000 a maksimalno milijun alžiraca (toliko variraju procjene) u alžirskom ratu za nezavisnost. I to ne pred 500 god nego samo 50-60. Naravno, dovukli su "petu kolonu" tj alžirce koji su ratovali na njihovoj strani u Francusku. Nije čudo da takvi imaju žešćih problema sa naturalizacijom i identitetom uopće. Što se C. Hebdoa tiče, imam debeli osjećaj da je cijela priča namjerno ispotencirana baš zato da se dogodi "sukob civilizacija".
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom