Pogledaj jedan post
Old 21.07.2017., 02:15   #2959
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Opet ja,

A mozda mi je bolje mjesto na Plavoj sapi?
Tek danas sam otkrila sve o divnim ljudima tamo.
Iscitala Ficfirica i plakala kao kisna godina za Djurom, i malim macicem Bubijem, tek sada ja otkrivam da mimackoljupci ne moramo biti usamljeni u nasim nastojanjima da spasavamo male dlakavce.
Dosad uvijek sam djelovala sama.

Pitanje:
1) Imam 5 kucnih maca, dvije izlaze vani preko dana- sigurno je jer je sumica iznad naselja: odrasla sterilizirana i cijepljena maca koja si je umislila da je lav, i odrasli mackor, steriliziran takodje. Jedna sterilizirana ne zeli vani, kucna je micica, po svome odabiru.
2) dvije zadnje kucne macice nisu jos sterilizirane ( usvojeni u Septembru 16te s mjesec dana, znaci spremne su), ali cijepljene su.
Ne pustam ih van.

Brinem se i o jos desetak malih ulicarki, te jednom macoru koji nam je dosao odbacen ( s ogrlicom i svim,sad se srozao grozno- tretiram ga za nametnike i slicno, sav je izgreban jer se bori za teritorij).
On je izgleda otac novih macica ( troje).

Totalno su divlji te bjeze od mene brzinom svetlosti a dovela ih je mama koja meni vjeruje.

Problemi s okicama, imam Tobrex ali ne mogu ih uloviti da im ukapam.

Danas sam im uspjela uvaliti antibiotik ( Klavoxil), koji imam u kucnoj ljekarni ( tretman za jednu od kucnih maca s istim problemom od prije).

Kako da im pomognem?

Mada, vidjevsi slike problema s foruma, ovi mali dlakavci nisu jos kriticni ali su losi.
Okice su suzne, tamne ( potpuno bijeli macici), a jedan ima skroz zatvoreno oko.

Razmisljam da ih sutra na silu ulovim, ocistim, pa nek bude sto bude.
Isprika na citiranju same sebe.
Evo, i rezultat...

Agresivno smo ih hranili u suradnji sa susjedom koja takodje voli mace, ali nisam uspjela dati im antibiotok do kraja jer su totalno divlje.

Ali - nakon nekog vremena vidim da su se te slijepljene okice totalno rascistile ( doduse sad izgledaju tamne, modre), nema vise iscjedaka oko ociju i nema vise napola sklopljenih okica. Mali macici izgledaju dobro.

Pomalo su se i pripitomile, pa ih mogu 'zgrabiti' bez histerije s njihove strane.

Susjeda nam je donijela Tobrex iz Trebinja, sutra otvaram, jer ih sad vec mogu uzeti u ruke i dati im par kapi.

Ali, izgledaju dobro, a male su totalno bijele plavooke micice ( oko mjesec i pol). Ima ih oko 5.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom