Pogledaj jedan post
Old 10.01.2004., 12:02   #3
Da. Bila sam oduševljena pred tri mjeseca kad sam krenula u odabir odgovarajuće banke .
Odlučila sam se za Erste upravo zato jer su jedini nudili omjer kredita 1:1 za novi stan . To je predstavljao jedan od njihovih uvjeta kojim su mene kao korisnika i privukli da se odlučim baš za njih.
Kasnije sam na svojoj koži otkrila da je to uvjet na papiru - lažan uvjet da privuku klijente .

Ono što želim napomenuti je :
-da su me u proceduri izlagali putem troškovima ( koji nisu bili predviđeni prvotnim uvjetima banke na koje sam ja u početku pristala )

-Pa su na kraju nakon dva mj. krenuli od toga " kako oni mogu znati da je stan nov ???"
-pa valjda od građevinske dozvole - bio moj odgovor...ne znam ...nisam vam ja pisala te uvjete ????

- Priložila sam im bila uz Kupoprodajni ( odmah na početku ) i tada i građevinsku iz koje se vidi da je stan tek sagrađen.....

- Pa su razmišljali pa na koncu prosinca ipak i zatražili PROCJENU stana u moje ime naravno ??? mada u uvjetima kredita naglašavaju da za NOVI stan NE traže procjenu !

- Pa sam i na to pristala

Stan je na moju radost - procjenjen VIŠE od cijene koju bi ja trebala platiti odn. svote koliko sam ja tražila kredita od njih

-Pa sam i taj uvjet ispunila

- Pa im je opet trebalo mjesec dana - da konačno odgovore - da njih IPAK taj kredit ne zanima ????

-------------

Ja ne ulazim u njihovo pravo da odbiju klijenta
ALI -

----zar banke ne odlučuju ODMAH koji klijent odgovara uvjetima prilikom predaje formulara -jer ukoliko ne zadovoljavaš po primanjima neće ni prihvatiti tvoj zahtjev , zar ne ?

---u ovim slučajevima kad je očito da je NETKO IZ BANKE -neprofesionalno ,sporo ,nestručno , uz pronalaženje uvijek novih prepreka ( dokumenata ) drugim riječima fušerski
odradio posao IGRAJUĆI se sa tako važnim pitanjem kao što je kupovina stana

OŠTETIO moje interese kao klijenta -
-ubacujući me u nepotrebne troškove
-ubacujući me u neprilike sa investitorom koji je stan već mogao
( od potpisivanja kupoprodajnog ugovora sa mnom do danas ) prodati već 10 puta
- postavljajući me u poziciju obmane jer su TRI mjeseca odlučivali hoće li ili neće dozvoliti kupovinu stana na hipoteku , a zato mi vrijeme stalno davali poruke -strpite se još malo ...mi ne odlučujemo - treba nam još ovaj odgovor iz Bjelovara pa još onaj ....

Ja se danas pitam o ozbiljnosti te Banke ? Erste banke !

U istoj zgradi od 6 stanara je 5 stanara u međuvremenu već diglo kredit u roku od razumnih 20 dana ( kod druge banke naravno )
samo sam ja pustila da me tako veslaju ---a prevarilo me jer su cijelo vrijeme bili izuzetno ljubazni

Ali k vragu - danas vidim da bi mi bilo draže da su se manje smješkali a profesionalnije odradili svoj posao.

Na tome u svakom slučaju NE završava.
Ja zatvaram sve svoje račune i selim se u drugu banku ( ozbiljniju i veću ).

A od njihove ću Uprave TRAŽITI odgovor na pitanje - zar imaju pravo klijenta zavlačiti tri mjeseca i 10 dana i onda ga odbiti bez obrazloženja jer sa moje strane nema NIKAKAV razlog da bi me odbili !
__________________
bila jednom jedna...
Bajki1 is offline