Pogledaj jedan post
Old 19.03.2007., 21:33   #99
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Sve to stoji endi i meni je dobro poznato da ćovjek mora jesti ali je li to pobilo tu snimku kao dokaz jeli se za te gurue ustanovilo da lažu nije!!prema tome to nije dokaz da ne funkcionira samo kažeš da je to laž zato jer ja i ti ne razumijemo kako je to izvedivi.Nemoj me krivo shvatiti endi mene samo zanima istina ma kakva god jer za mene je to znanost potraga za istinom
nije se ustanovilo, u tom grmu i leži zec.
to na internetu piše "da se ustanovilo". piše da je NASA to ustanovila na nekom indijcu. laž. na internetu svašta piše. negdje je netko rekao da je niti 20 % informacija na njemu točno i korisno. rekao bi i manje.

ako imamo hipotetski pokus gdje na čovjeka padne blok od 5 tona s 50 metara visine, treba li taj pokus baš provoditi da bi dokazali da će ga posve sigurno ubiti? naravno da ne treba.
ako znamo da nitratna kiselina izjeda kožu, je li potrebno popiti čašu da bi dokazali da nam neće izjesti želudac?
nije potrebno iskušavati neke stvari da bi dokazivali da su moguće ili nemoguće. znanost nije samo eksperimentiranje. tu su i misaoni pokusi, te zaključivanje iz otprije izvedenih pokusa, računa i modela.

čovjek nikako ne može levitirati. eno, davida copperfielda sam vidio kako je sebi odvojio trup od nogu i onda se trup držao rukama za noge i hodao po pozornici. je li to dokaz da čovjek može sebi prerezati noge i onda hodati okolo, držeći se za njih prstima? naravno da nije. to je trik, kao što i ti u indiji čine.

naravno da te ne shvaćam krivo, ali ovo oko čega se raspravljamo je apsolutno smiješno. to su trikovi, kao što ih izvode fakiri.
nema tog uma koji će biti "iznad materije" koji će recimo moći izdržati pad u lonac rastaljenog bakra. i nema smisla raspravljati o tome, kad znamo što se događa bez da izvodimo takve pokuse.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom