Pogledaj jedan post
Old 12.03.2004., 12:55   #17
RECEPT

Quote:
Anitram kaže:
Imam suhu kosu(makar se pri tjemenu masti), šta koristiti, koju masku, još bolje ako je pripravak od domaćih stvari?!
Koristila sam med, žutanjak i ulje na bazi oraha, ali ništa nije pomoglo.

Obzirom da sam jedno vrijeme bila bez kose, tj prislino celava, i nakon svega mi je kosa oslabila.
Koristim samo domaće pagunge, maske za kosu. I vjeruj mi treba biti uporan i sigurno pomaže.

recept

Žlica meda
Žumanjak ili dva ovisno od dužinekose,
pola deca maslinovog ulja
sve izmještati namazati dobro na kosu, i ne motati kosu ni u peškir ni kesu ništa!!!

Držati na kosi bar sat vremena dok se ne stvrdne.

Oprati kosu sa dječijim šamponom ( ja koristim Bekutan).

DODATAK

Ono što ja radim, kada operem kosu je sljedeće.
Ukoliko možeš negdje nabaviti lišće oraha. Ja ih prelijem vodom vrelom (napravim čaj).

Lišće ne mora biti svježe, ja ga nabavim kesu veliku (prijateljica ima na vikendici to dtvo) i traje mi čitavu zimu.

Naravno taj čaj napravim prije nego operem kosu i kada je mlak, onako opranu nahranjenu kosu samo prelijem sa tim čajem utrljam i to je to. Ne ispirem. Divno miriše...

Naravno, ovo vremenom potamnjuje kosu, a obzirom da je mja kosa prirodno crna, sjaji se super

UKOLIKO TI JE KOSA PLAVA

Onda čaj od Kamilice
UKOLIKO TI JE KOSA CRVENA ILI SMEĐA

e to je gadno, ali djeluje vjeruj mi. Moja sestrična to radi i kosa joj je divna.

Crni(Crveni )luk...one kore sto ostanu kada se luk oguli (crvne su ili bež), preliješ vrelom vodom, znači čaj i preliješ kao što sam ti gore opisala.

Malo smrdi, ali taj smrad izlabi čim se kosa osušši


Naravno ne mora koristiti niti jedan od ovih čajeva, tj. dodataka ukoliko ti je rsko, ali vjeriuj mi djeluje.

Ja još uvjek koristim masku i sve 2 puta tjedno. Vremena moraš imati i sigurno imaš sat vremena za sebe.



Meni je kosa ne samo postala gušća i čvršća nego i sjajnija.


Eto.
Toliko.

__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom